Зміст
1 Споживач має намір витратити 32 грн на купівлю яблук ціною 2 грн за кілограм і бананів ціною 5 грн. Гранична корисність яблук для нього дорівнює 100 — 2х, де х — кількість яблук у кілограмах. Гранична корисність бананів дорівнює 200 + 5у, де у — кількість бананів у кілограмах. Яку кількість яблук і бананів купить раціональний споживач?
2 Гранична корисність масла для француза залежить від його кількості: MUM = 40 - 5QM, де QM — кількість масла, кг. Гранична корисність хліба: MUX = 20 - 3QX, де Qx — кількість батонів хліба. Ціна 1 кг масла становить 5 гр. од., ціна батона хліба — 1 гр. од. Загальний дохід споживача — 20 гр. од. на тиждень. Яку кількість хліба і масла споживає француз?
3 У таблиці наведено граничну корисність трьох товарів — А, В, С. Виходячи з того, що ціна товару А — 3 гр. од., ціна товару В —2 гр. од., ціна товару С — 1 гр. од., а дохід споживача становить 22 гр. од, розрахуйте, скільки одиниць кожного товару купить раціональний споживач. Яка сукупна корисність цього набору товарів?
4.Нехай споживач купує три види товарів: X, Y, Z. Сукупну корисність в ютилях, яку отримує споживач від послідовного споживання цих товарів, наведено в таблиці
5. Споживач здійснює вибір між купівлею цукерок і печива. У таблиці наведено сукупну корисність, яку він отримує від споживання різної кількості цих товарів. Ціна цукерок — 3 гр. од., печива — 2 гр. од. за кілограм. Припустимо, що споживач купує 4 кг цукерок і 2 кг печива на місяць і витрачає весь бюджет, виділений для цих цілей.
6. Студент читає журнали і слухає музику, записану на касети. У таблиці показано сукупну корисність, яку він одержує від споживання різної кількості журналів і касет.
4 Якщо для вас гранична корисність 1 кг персиків становить 36 ютилів, а 1 кг слив — 15 ютилів, ціна 1 кг персиків — 6 грн, а слив — 3 грн, то чи ви максимізуєте сукупну корисність? Якщо ні, то який вибір ви зробите?
5 Споживання 1 кг яблук ціною 2 грн дає задоволення споживачеві 10 ютилів. Якщо споживач є у стані рівноваги, то яку граничну корисність принесе йому споживання 1 кг апельсинів ціною 4 грн за кілограм?
6 Споживач витрачає за тиждень 130 гр. од. на помідори та огірки. Гранична корисність помідорів для нього дорівнює: 30 — 2х, де х —кількість помідорів у кілограмах. Гранична корисність огірків дорівнює: 19 — 3у, де у — кількість огірків у кілограмах. Ціна 1 кг помідорів становить 20 гр. од., ціна 1 кг огірків — 10 гр. од. Яку кількість огірків і помідорів купить раціональний споживач?
Споживач витрачає за тиждень 20 гр. од. на молоко і хліб.
11 Сукупну корисність різної кількості огірків та помідорів для споживача наведено в таблиці. Ціна 1 кг огірків — 2 гр. од., ціна 1 кг помідорів — 4 гр. од.
12 Тарас витрачає на купівлю свинини і сосисок 150 гр. од. на тиждень. Ціна 1 кг свинини — 25 гр. од., ціна 1 кг сосисок — 15 гр. од.
13 Дані про сукупну корисність різної кількості апельсинів і яблук (у кілограмах) наведено в таблиці: Ціна 1 кг апельсинів — 2 гр. од., 1 кг яблук — і гр. од. Дохід споживача — 12 гр. од. Ціна 1 кг апельсинів — 2 гр. од., 1 кг яблук — і гр. од. Дохід споживача — 12 гр. од.
17. На основі даної таблиці зобразіть три кривих байдужості, які показують різні комбінації двох економічних благ — продуктів харчування (X) та розваг (Y) і різний рівень задоволення потреб споживача. ТА ІНШІ