Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми полягає в тому, що в рамках сучасної діяльності держави, економіка посідає досить визначальне місце. Суспільство вважає, що формування стійкої економічної системи в країні стовідсотково зробить його заможним. Але серед науковців панує думка, що це лише основа, а безпосередньою рушійною силою є дієва політика держави в сфері економіки. Загалом, цілісність економічної системи залежить від наявності у неї спільної мети, яка повинна стати невід’ємним елементом економічного мислення більшості членів суспільства. Для України такою метою є досягнення економічного добробуту в рамках її політичної незалежності, а також зміни пріоритетів інтересів.
Економічна система це надзвичайно складна категорія, яка має дуже розгалужену структуру, цілу систему законів її функціонування і розвитку. Причому йдеться не про простий набір різних елементів, а про ієрархічну побудову, де є основні системоутворюючи елементи, які визначають природу економічних систем. Поняття «економічна система» широко використовується в економічній науці,політології, політиці. Проте в його трактуванні відсутня єдність поглядів. Зумовлено це тим, що поняття, яке розглядається, є складним системним утворенням з багатоманітними характеристиками, кожна з яких, хоч і відображає суттєві сторони економічної системи, не є повною.
Метою написання роботи є тлумачення поняття "економічна система" з урахуванням сумісних категорій, таких як: "система", "підсистема", "зміст економічної системи", "економічні відносини", "суспільне виробництво", "спрямованість економічної сиcтеми" тощо.
В науковій літературі питанням економічних систем цікавилися: О.О. Бєляєв, О. Гаврилишин, І.Грабинський, Б.М. Кульчицький, Г.А. Огаян, Б.П. Плишевський, Л.В. Проданова, К.О. Яньшина та інші.
З поміж авторів навчальної літератури про економічні системи писали: А.І. Архипова, О.О. Бєляєв, Є. М. Воробйов, С.Д. Дзюбик, Є.А. Кузнєцова, С.В. Мочерний, А.Н. Несторенко, В.М.. Тарасович, О.І. Тищенко та інші.
Завдання курсової роботи:
- розкрити сутність та основні структурні елементи економічної системи;
- описати класифікацію та основні типи економічної системи, її критерії;
- дослідити економічну систему України: передумови формування та функціонування;
- визначити проблеми еконономічного розвитку та напрямки розвитку України.
Об’єктом дослідження є основи та загальні риси економічних систем.
Предметом дослідження виступає сучасна економічна система України та трансформація її становлення.
Теоретичною основою для написання роботи послужила наукова, навчальна і спеціальна література з економічної теорії.
Курсова робота із вступу, чотирьох розділів, висновків та списку літератури. Перший розділ містить сутність та основні струтурні елементи економічної системи; другий розділ – це класифікація та основні типи економічної системи, її критерії; у четвертому розділі ми досліджували економічну систему України: передумови формування та функціонування; у п’ятому розділі визначали проблеми та основні напрямки розвитку економічної системи України.
Курсова робота складається із 33 сторінок, 5 додатків і містить 36 літературних джерел.