Зразок роботи
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ
1.1. Поняття, види і роль логістичної системи управління запасами на підприємстві
Транспортні процеси, які відбуваються як всередині компанії, так і між декількома господарюючими суб'єктами, мають на увазі формування і рух матеріальних потоків, а також супроводжуються постійним створенням запасів. Управління запасами є завданням, загальною для господарюючих суб'єктів будь-яких галузей економічної системи. Запаси формуються як в промисловій галузі, так і сфері роздрібної торгівлі і т. Д. При управлінні запасами будь-якого господарюючого суб'єкта, незалежно від особливостей системи постачання, необхідно відповісти на питання, пов'язані з тим, який обсяг запасів необхідно сформувати і в який період часу найкраще це зробити.
З метою відповіді на зазначені питання формуються конкретні логістичні системи управління запасами на підприємстві. Під логістичною системою розуміють адаптивну систему зі зворотним зв'язком, яка виконує певні логістичні операції і функції. Дана система, зазвичай, формується з декількох підсистем і має розвинені зв'язки з факторами зовнішнього середовища. Як логістичної системи розглядають такі об'єкти як виробничі компанії, територіально-виробничі комплекси, торгові організації і т.д. [27, c.56].
Основна мета логістичної системи полягає в доставці товарів і продукцію в заданий місце, в необхідному обсязі і асортиментному переліку, максимально підготовлених до промислового або індивідуальним споживання при певному рівні витрат ресурсів. Виникнення запасів на підприємстві пояснюється впливом природних, економічних і технологічних умов. Необхідність формування запасів обумовлюється також і процесом поділу трудових ресурсів, специфікою виробничого процесу і характером використання запасів, які можуть виявитися роз'єднаними як по тимчасовим, так і по просторовим критеріям. В сучасних економічних умовах організаціям, при виробництві певних видів продукції, необхідно купувати різного роду матеріальні ресурси у великого числа інших господарюючих суб'єктів, в тому числі є територіально віддаленими. У зв'язку з тим, що отримання запасів від постачальників споживачами в переважній кількості ситуацій, здійснюється різними партіями, а їх використання носить, частіше за все, безперервних характер і не збігається за часом з їх отриманням, забезпечення безперебійної роботи підприємством повинно бути сформовано в умовах створення певних запасів корисних матеріалів, сировини, напівфабрикатів, палива та інших ресурсів [9, c.12].