Зміст
Вступ
1. Особливості поведінки підприємства при виникненні нової проблеми стратегічної важливості
2. Формування системи надзвичайних заходів при виникненні нової проблеми стратегічної важливості
Висновки
Список використаної літератури
Отже, висновок, який можна зробити, полягає в тому, для подолання труднощiв пiдприємство повинно володiти запасом необхiдних виробничих технологiй, набором сучасних iнформацiйних технологiй, щоб оволодiти технiкою обробки iнформацiї для подолання невизначеностi, покращувати якiсть комунiкацiй.
Необхiдно вивчати i впроваджувати новi технологiї (вiд виробничої до стратегiчного планування), якi дозволяють пiдвищити продуктивнiсть працi. "Розумне" пiдприємство повинно звернути бiльше уваги на процеси навчання, привити працiвникам навички сумiсної роботи i дати мождивiсть брати участь у прийняттi важливих рiшень, постiйно оновлювати ноу-хау при участi робiтникiв всiх рiвнiв. Пiдприємство повинно широко використовувати спiвробiтництво i кооперацiю. Вищеописанi пiдходи повиннi бути використанi при виробленнi рiшень в умовах проблеми стратегічної важливості. Адже теза "управляти -значить передбачати" в сучаснiй реальностi перетворилася на тезу "управляти -значить дiяти в непередбачених ситуацiях". В сучасних умовах дiї в таких ситуацiях стають повсякденною практикою управлiння.
Як показала світова практика, антикризове управління у випадку його успішного практичного застосування здатне реально допомогти підприємствам, що знаходяться в умовах виникнення проблем стратегічної важливості. Дуже важливо правильно визначити концепцію антикризового менеджменту. Більшість менеджерів схильні думати, що антикризові заходи слід застосовувати, коли фінансові результати вже стали негативними. Але головне в антикризовому управлінні – забезпечити умови, за яких фінансові труднощі не зможуть мати постійний, стабільний характер. Мови про банкрутство при такому підході бути не повинно, тому що буде налагоджений управлінський механізм знешкодження проблем, які з`являються ще до того, як вони приймуть незворотний характер. Антикризове управління більш ефективне при здійсненні заходів, направлених на своєчасне запобігання кризовим явищам, на оздоровлення економіки підприємства, на зміцнення його фінансів.