Зміст
ВСТУП
Розділ 1 Теоретичні аспекти моделей економічних коливань
1.1. Сутність економічних коливань та їх моделі
1.2. Фактори та причини економічного зростання
1.3. Антициклічна політика зростання
РОЗДІЛ 2 ПРАКТИЧНІ ЗАСАДИ ЕКОНОМІЧНИХ КОЛИВАНЬ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
2.1. Особливості економічної кризи в 2008-2010 році
2.2. Статистичний аналіз показників економічної кризи 2008-2010 років.
Висновки
Список використаної літератури
Багато дослідників не розуміють динаміку господарських процесів. Визначивши необхідний їм показник, вони екстраполюють його на будь-який проміжок часу, не роздумуючи при цьому, чому він такий, а не інший. На підставі цього обгрунтовуються далекосяжні висновки. Насправді, щоб спрогнозувати стан соціально-економічної дійсності на визначений термін, на нашу думку, необхідно:
1) по-перше, зробити моментальний знімок концентрованого стану соціально-економічної дійсності в просторово-часовій цілісності, в якій буде відображена головна сутність того моменту, що цікавить дослідника, тобто визначається кон’юнктура моменту, на основі врахування збігу обставин, що формують систему кон’юнктурних показників;
2) по-друге, визначити вектор динаміки обраної системи показників, тобто напрямок суттєвих змін в характеристиці моментального знімку концентрованого стану соціально-економічної дійсності;
3) по-третє, окреслити точку перегину в розвитку соціально-економічної дійсності, тобто знайти момент, коли буде змінюватись вектор динаміки обраної системи кон’юнктурних показників.
Саме на підставі таких розрахунків можна оцінювати перспективи господарської динаміки. Кожне державне утворення має свою притаманну тільки йому національну індивідуальність, свій життєвий цикл, підпорядкований законам і принципам ноосфери. Від цього залежать його господарські досягнення, життєвість та інші характеристики. На превеликий жаль, цього не розуміють ні теоретики, ні політики. В державі неможливо побудувати економіку, яка не відповідає її національним особливостям. Проблеми економічного розвитку України полягають, насамперед, в тому, що їй намагаються прищепити зовсім сторонню для неї економіку без будь-якого теоретичного обґрунтування. Закони ноосфери байдужі. І якщо в державі порушуються принципи, закладені в її індивідуальній характеристиці, вона розпадається.