Енергетичне виробництво на підприємстві (ID:544614)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВІ 6
1.1 Види енергоносіїв і форми енергозабезпечення 6
1.2 Нормування енергоспоживання та контроль використання енергоресурсів 15
1.3 Резерви та напрями вдосконалення енергетичного господарства 24
ВИСНОВКИ 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 35
Зразок роботи
ВСТУП
Енергетика, як і все господарство нашої країни, поки ще боязко вступає в ринкові відносини, саме тому організація енергетичного господарства на підприємстві є актуальною і найважливішою темою для докладного розгляду. Актуальність теми заключається в тому, що в основі кожного підприємства лежить его енергозабезпечення. Тому організація енергозабезпечення підприємства і шляхи вдосконалення є дуже актуальними в сучасному суспільстві з його зростаючими обсягами споживання.
Проблема забезпечення підприємств, населення та економіки в цілому енергетичними послугами є дуже гострою для України в сучасних умовах. Наявність енергетичних ресурсів відповідної якості й кількості надає значні можливості для економічного зростання та розвитку, сприяє зростанню добробуту громадян. На сьогоднішній день в енергетичній галузі спостерігаються негативні тенденції, а саме, посилюється залежність від імпортних енергоносіїв, рівень енергетичної ефективності залишається досить низьким, частка відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі зростає повільними темпами.
Зростаючі обсяги споживання енергетичних ресурсів потребують підвищення точності їх планування. Для цього передбачається дослідження впливу економічних, технічних і організаційних чинників. У практиці планування широко використовуються методи короткострокового прогнозу на основі тенденцій попередніх років, усереднення цих показників і отримання залежностей, які кількісно відображають дію стабільних чинників. При багато номенклатурному випуску продукції доцільно використовувати комп'ютерну техніку зі спеціальними програмами тому, що визначення витрат енергоресурсів здійснюється шляхом нормування і розрахунку затрат кожного виду енергії на плановий обсяг продукції.
Дослідженню проблеми раціонального використанню енергетичних ресурсів, їх мінімізації присвячені праці Г.Булаткина, М.Блажека, В.Вержанского, В.Гришка, П.Іваненка, В.Ковриги, О.К.Медведовського, О.В.Мороза, М.Адамовича, Ю.Ф.Новикова, А.А.Созинова, В.І.Перебийніса, В.М.Рабштини, З.Л.Северенчук, А.В.Усенка, В.И.Шияна та ін. Однак наукові проблеми пов’язані з організацією формування ефективного механізму енергетичного забезпечення виробництва на підприємствах залишаються до кінця не вирішеними.
Мета курсової роботи полягає в дослідженні теоретичних та практичних аспектів ефективності організації енергетичного забезпечення виробництва на підприємстві.
Завдання курсової роботи:
- узагальнити види енергоносіїв і форми енергозабезпечення;
- дослідити нормування енергоспоживання та контроль використання енергоресурсів;
- розглянути резерви та напрями вдосконалення енергетичного господарства.
Об’єктом дослідження є конкурентоспроможний розвиток енергетичного забезпечення виробництва на підприємстві.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних і науково-методичних підходів та практичних рекомендацій щодо комплексного оцінювання енергетичного забезпечення виробництва на підприємстві.
Інші роботи з даної категорії: