Роль держави в процесах ціноутворення за ринкової економіки (ID:585900)
Зміст
Зміст
Вступ
1. Ціна – економічна категорія
2. Роль держави в процесах ціноутворення за ринкової економіки
Висновок
Список використаної літератури
Зразок роботи
Вступ
В сучасних умовах ринкових відносин підвищується роль економічно обґрунтованого прийняття господарських рішень в управлінні діяльністю суб’єктів господарювання та економікою суспільства через функціонування системи цін. З розвитком фінансово-господарської діяльності економічних суб’єктів роль системи цін посилюється не лише як носія економічної інформації про допустимі витрати на виробництво певних видів продукції необхідної якості, економічних ресурсів тощо, а й як одного із найважливіших складових фінансового механізму. Тому .....
Ціна – це важлива економічна категорія товарного виробництва і обміну, де проявляється ряд економічних законів, органічно властивих товарному виробництву – закону вартості, законів попиту і пропозиції, закону грошового обігу.
Історично сутність ціни як економічної категорії була розкрита на основі теорії трудової вартості. Відповідно до даної теорією ціни відображають не просто витрати праці, а суспільно необхідні витрати праці.
Найбільш цілісну характеристику ціни дає теорія трудової вартості (У. Петті, А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс), що оперує зв'язком вартості і ціни. Ця теорія найбільш проста для сприйняття, але має складність в своєму практичному втіленні, бо в ній спотворено відбилися інші категорії товарно-грошових відносин, або відносин ринку. Позитивною стороною даної концепції є те, що в ній виділяється субстанція ціни, її об'єктивна основа. Безсумнівно, вартість лежить в основі ціни товару, і зміна величини вартості товару відображається на зміні ринкової ціни. Оскільки вартість товару складається з витрат уречевленої праці та новоствореної вартості, то і ціна, відповідно до цієї концепції, складається з матеріальних витрат і новоствореної вартості.
Останнім часом ........
2. Роль держави в процесах ціноутворення за ринкової економіки
Ціноутворення є дієвим регулятором виробництва і споживання товарів та послуг, одним із найважливіших факторів управління економікою в умовах ринкових відносин. Ціна визначається кількістю грошей, що виплачуються за одиницю товарів або послуг. Через управління цінами можна збільшувати чи зменшувати обсяги споживання окремих товарів, через управління загальним рівнем цін – впливати на сукупний рівень купівельної спроможності населення.
Головною метою регулювання системи цін в суспільстві є сприяння оптимізації його соціально-економічного розвитку. Повноцінне державне регулювання ринкового ціноутворення зумовлене потребами об’єктивної оцінки результатів діяльності й оптимізації економічних рішень суб’єктів господарювання. Механізм регулювання ринкового ціноутворення відображає функціональну взаємодію його елементів, спрямованих на відображення закономірностей ринкових відносин, що стимулює застосування тих чи інших економічних ресурсів та найбільше відповідає їхнім економічним інтересам. Функціональна взаємодія елементів механізму ринкового ціноутворення забезпечується на засадах поєднання саморегулювання із цілеспрямованим державним регулюючим впливом через вибір альтернативних рішень у сфері економічної діяльності.
Механізм регулювання ринкового ціноутворення націлює суб’єктів господарювання на вибір тих рішень, що є для них найвигіднішим. Цим зумовлюється теоретична складність і практична важливість проблеми вибору індикаторів, показників та критеріїв, які найбільшою мірою відображають узгодження інтересів суб’єктів ринкових відносин через формування ринкових цін на економічні блага та їх державне регулювання.
Згідно з теорією ринку, за допомогою
Інші роботи з даної категорії: