Зразок роботи
Актуальність теми. Кризи супроводжують людство протягом усієї історії розвитку. Існує думка, що перша світова фінансова криза виникла у першому столітті до нашої ери [9]. На початку свого виникнення кризи характеризувались локальним впливом, оскільки були обмежені кордонами однієї або кількох країн. Проте вже у ХХІ ст., завдяки розвитку глобалізаційних процесів, набули міжнародного, глобального характеру. Кризи стали охоплювати не лише економічну чи фінансову сферу, а виявлятись і в політичних, екологічних, соціальних, військових загрозах та конфліктах. Масштаби, перебіг та наслідки кожної наступної кризи для економіки країн є все більш руйнівними та довготривалими. Тому історично людство прагне не лише здійснювати ефективну політику подолання кризових явищ, а й бути здатним передбачати і вчасно реагувати на передумови виникнення чергової кризи.
.Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженням сутності фінансових криз, причин та наслідків світових фінансових криз займаєтться багато міжнародних аналітиків, зарубіжних і вітчизняних вчених. Серед великої кількості досліджень західних економістів слід виокремити роботи Г. Мінські, М. Фрідмена, М. Бордо, Р. Дорнбуша, Ф. Мішкіна, С. Фішера, Й. Шумпетера. Кризові явища у світовій економіці досліджували такі вітчизняні вчені, як: М. Туган-Барановський, Є. Варга, О. Барановський, А. Гальчинський, В. Геєць, А. Мельник, Ю. Василенко, Н. Кравчук, З. Луцищин, А. Філіпенко, А. Чухно, С. Юрій та інші.
Незважаючи на велику кількість публікацій за даною проблематикою, невирішеними залишаються теоретичні і прикладні питання, пов’язані з уточненням причин та наслідків впливу кризових явищ на розвиток світових економік загалом та економіку України зокрема, що свідчить про актуальність обраної теми курсової роботи.
Мета дослідження є узагальнення теоретичних підходів до визначення сутності криз, їхніх основних причин, розгляд і аналіз історії розвитку криз та їхніх причинно-наслідкових зв’язків.
Реалізація поставленої мети зумовила потребу у розв’язанні таких завдань дослідження:
дослідити економічну сутність поняття «фінансова криза»;
розглянути еволюцію світових фінансових криз;
розглянути класифікацію світових криз;
проаналізувати особливості сучасної світової фінансової кризи;
визначити проблеми і наслідки світової фінансової кризи;
дослідити вплив світових фінансових криз на економіку України;
визначити шляхи подолання наслідків фінансових криз;
розглянути сучасні антикризові пакети провідних країн світу;
запропонувати напрями вдосконалення механізму запобігання та подолання фінансових криз в Україні.
Об’єктом дослідження є причини та наслідки світових фінансових криз.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні методи і підходи до вивчення причин та наслідків фінансових криз.
Для вирішення поставлених у роботі завдань були використані різноманітні загальнонаукові і спеціальні методи дослідження.
Теоретичною і методологічною основою досліджень стали наукові праці вітчизняних вчених з проблем теорії і практики вивчення причин та наслідків фінансових криз, законодавчі та нормативні акти.
Обсяг і структура роботи. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків.