Зразок роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку економіки України однією з ключових умовою соціально-економічного зростання є залучення достатніх інвестицій. Ринкові умови господарювання роблять актуальною проблему інвестування для будь-якого підприємства. Оскільки підприємство, яке використовує залучені інвестиційні ресурси, має більш високий фінансовий потенціал свого розвитку. Можливості такого залучення безпосередньо пов’язане з інвестиційною привабливістю підприємства, як об’єкта інвестування. Підприємство зацікавлене у підвищенні рівня інвестиційної привабливості, адже кожен суб’єкт господарювання прагне розвивати своє виробництво, підвищувати свою конкурентоспроможність та залучати ресурси на інвестиційному ринку на кращих умовах. Отже, сучасний стан національної економіки передбачає необхідність активізації інвестиційної діяльності, що визначається економічною, фінансово-кредитною та інвестиційною політикою, яка реалізується в країні.
Питанням інвестиційної діяльності, формування та використанні інвестиційних ресурсів, оцінки ефективності інвестицій та інвестиційної привабливості присвячено праці таких вітчизняних учених, як: О.А. Андраш [8], І.О. Бланк [9], Н.Ю. Брюховецька [10], Ю.В. Буднікова [11], С.А. Буткевич [12], В.І. Гунько [15], А.О. Епіфінов [18], С.О. Євтушенко [17], Я.Є. Задорожня [20], Т.В. Майорова [23], О.Г. Мельни [24]к, А.А. Пересада [26], Л.О. Чорна [34], А.В. Чупіс [35], К.В. Щиборщ [36] та ін. Але значна частина питань, пов’язаних з дослідженням сутності та оцінки інвестиційної привабливості підприємств, ще залишається не розкритою або потребує удосконалення.
Мета дослідження полягає в оцінці інвестиційної привабливості підприємства, розробці та обґрунтуванні можливостей та шляхів підвищення інвестиційної привабливості.
Реалізація поставленої мети зумовила потребу у розв’язанні таких завдань дослідження:
- визначити сутність інвестиційної привабливості, факторів та умов її формування;
- дослідити методичні підходи до оцінювання інвестиційної привабливості;
- розглянути стан та проблеми інвестиційного розвитку підприємств України;
- провести аналіз та оцінити інвестиційну привабливість ТОВ «ЛЕОНТРАНССЕРВІС»;
- розробити заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості досліджуваного підприємства та оцінити їх економічну ефективність.
Об’єктом дослідження є процес оцінювання інвестиційної привабливості підприємства.
Предметом дослідження є теоретичні, методологічні та практичні аспекти оцінювання інвестиційної привабливості підприємства.
В процесі написання роботи було використано сукупність загальноприйнятих методів і прийомів наукового пізнання.
Теоретичною і методологічною основою досліджень стали наукові праці вітчизняних вчених з проблем теорії і практики оцінювання інвестиційної привабливості підприємства, законодавчі та нормативні акти.
У процесі дослідження використані такі методи економічних досліджень: абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формування висновків), статистико-економічний (оцінювання інвестиційної привабливості підприємства), графічний (для наочного зображення інформації), розрахунково-конструктивний та експериментальний (можливості та напрями підвищення інвестиційної привабливості) та інші.
Інформаційною базою дослідження були законодавчі та нормативні акти Верховної Ради та Уряду України, офіційні матеріали Державного комітету статистики України, Міністерства інфраструктури України, річні звіти та документи первинного й бухгалтерського обліку підприємства, наукові літературні джерела.
Нaукoвa нoвизнa дoслiдження пoлягaє в нaступних oснoвних пoлoженнях:
визначено можливості та напрями підвищення інвестиційної привабливості;
розроблено заходи щодо підвищення інвестиційної привабливості ТОВ «ЛЕОНТРАНССЕРВІС» та обгрунтовано їх економічна ефективність.
Практичне значення одержаних результатів полягає у визначенні та обгрунтуванні напрямків підвищення інвестиційної привабливості підприємства транспортної галузі, що сприятиме підвищенню ефективності його діяльності та конкурентоспроможності.
Обсяг і структура дипломної роботи. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків.