Економічні наслідки війни в Україні для світової економіки (дипломна, унікальність 80%) (ID:890944)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 8
РОЗДІЛ 1. НАСЛІДКИ ВІЙНИ З РФ ДЛЯ УКРАЇНИ І ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПАРТНЕРІВ 11
1.1. Характеристика подій в Україні після повномасштабного вторгнення росії 11
1.2. Соціально-економічні наслідки війни з рф для України і європейських партнерів 23
1.3. Екологічні наслідки війни з рф для України і європейських партнерів 33
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 1 40
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ЕКОНОМІЧНИХ НАСЛІДКІВ ВІЙНИ З РФ ДЛЯ УКРАЇНИ І ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРТНЕРІВ 41
2.1. Оцінка економіки України й європейських партнерів у період війни 41
2.2. Аналіз економічних показників за час війни з рф в Україні 52
2.3. Економічні наслідки війни з рф для бізнесу в Україні 63
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 2 71
РОЗДІЛ 3. ПРОПОЗИЦІЇ ВІДБУДОВИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ У ПЕРІОД ВІЙНИ З РФ 73
3.1 Економічні тренди після війни з рф в Україні 73
3.2 Рекомендації щодо усунення економічних наслідків війни з РФ для України 79
3.3 Відновлення економіки України й вирішення проблем імміграції 89
ВИСНОВОК ДО РОЗДІЛУ 3 99
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 100
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Зміни, що відбуваються у світовій економіці в останнє десятиліття під впливом глобалізації, формують нові тенденції у зовнішньоекономічних відносинах країн і регіонів, що міняють умови функціонування суб'єктів на різних рівнях світового господарства: інтенсивний розвиток інформатизації й досягнень в галузі високих технологій у цілому; швидке поширення аутсорсингу – нового напрямку екстерналізації витрат виробництва; утворення міжнародних міжфірмових мереж – базових організаційних форм у глобальній економіці, що охоплюють, у тому числі, і сферу експорту освітніх послуг; зміни в економіці країн ЄС, що призводять до експансії зовнішньоекономічної політики й впливають на національні економіки всіх країн світу; глобальна модифікація структури світового ринку нафти й газу – найважливіших стратегічних ресурсів планети.
24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабну та безпрецедентну війну проти України, спричинивши перебої в економічній діяльності, завдавши шкоди людям, містам та інфраструктурі, а також завдавши руйнівного впливу на економіку України. Війна в Україні, яка почалася в лютому 2022 року, спричинила руйнування та хаос у кожному аспекті українського життя.
Дослідження питання виконувалось такими авторами та науковцями, як: І.О. Овсій, Л.Д. Чекаленко, М.Й. Марущак, О.С. Кучик, О.А. Коппель та О.С. Пархомчук, О.Д. Бойко. Значущими були праці В.О. Бойко, К.С. Забігайло, О.Ю. Костенко, Шевченка С.І. Окрему групу джерел становлять різноманітні довідники та енциклопедії.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає у визначені сутності економічних наслідків війни з рф для України і європейських партнерів.
Відповідно до мети дослідження було поставлено і вирішено такі задачі:
дослідити наслідки війни з рф для України і європейських партнерів;
здійснити аналіз особливостей економічних наслідків війни з рф для України і європейських партнерів;
запропонувати пропозиції відбудови економіки України у період війни з рф.
Об'єктом дослідження є економіні відносини України в період війни.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні аспекти системи міжнародних відносин.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою роботи є положення сучасної економічної теорії, праці вітчизняних і зарубіжних учених в області дослідження міжнародних відносин. Методологія дослідження базується на діалектичному методі наукового пізнання і загальнонаукових методах гносеології: теоретичного узагальнення, системного аналізу і синтезу; статистичного аналізу; порівняльного аналізу. У процесі дослідження використано системний підхід для обґрунтування сучасної регіональної інтеграції, метод структурного аналізу.
Інформаційною основою роботи є звіти й аналітичні публікації міжнародних організацій, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених, статистичні дані.
Наукова новизна одержаних результатів. У процесі дослідження внесено пропозиції стосовно відбудови економіки України у період війни з рф.
Структура і обсяг роботи. Кваліфікаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків і пропозицій, списку використаних джерел, додатків. Основний зміст роботи викладено на 90 сторінках друкованого тексту. Повний зміст кваліфікаційної роботи викладено на 80 сторінках машинописного тексту. Список використаних джерел налічує 71 позиції.
Інші роботи з даної категорії: