Зразок роботи
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ
1.1 Економічна сутність амортизаційної політики
У сучасних умовах розвитку економіки країни істотною проблемою, що має важливе практичне значення, є розкриття економічної сутності та змісту амортизаційної політики. Необхідною передумовою визначення сутності амортизаційної політики є дослідження поняття «амортизація». У сучасних умовах дискусії про сутність амортизації та її роль у діяльності підприємства тільки загострилися. Навіть до тлумачення терміна «амортизація» існують різні підходи. Існує велика кількість визначень, але класична економічна теорія зазначає, що цей термін походить від латинського «amortisatio» – погашення, сплата боргів [4, с. 135]. Також існує трактування цього терміна як «а» – заперечення, «mot» – смерть, це характеризує постійне існування через відновлення засобів праці [12, с. 223].
О.В. Чорновіл О.В. та К.Г. Потрапелюк зазначають, що амортизація – це економічне явище, що стосується виробництва, джерел його фінансування та зносу основних засобів [34]. О. В. Щирська відзначає, що амортизація стосується тільки бухгалтерського обліку та є суб’єктивним явищем [35]. П.Т. Бубенко, В.І. Тітяєв пов’язують амортизацію з вартістю засобів праці та вартістю продукції [5].
Найбільш ґрунтовним є визначення Н. Приймака, який визначає амортизацію як «комплексну економічну категорію», яка впливає на вартість продукції та відновлення основних засобів [25].
Визначення амортизації наочно представлені в таблиці 1.1.
РОЗДІЛ 2
АНАЛІЗ ТА ОЦІНКА АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА
2.1 Фінансово-економічна характеристика підприємства
Об’єктом дослідження є товариство з обмеженою відповідальністю «Синапс-Плюс», яке знаходиться за адресою: м. Херсон, вул.. 20-та Лінія, 5, ідентифікаційний код 24523145, свідоцтво про державну реєстрацію платника податку № 35483037.
Підприємство є юридичною особою і діє на основі повного господарського рахунку, самофінансування і самоокупності та відповідно до чинного законодавства України та Статуту підприємства, самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку.
Підприємство має самостійний баланс, розрахункові та валютні рахунки в ЛФ АБ «Брокбізнесбанк» м. Херсона, здійснює володіння, користування і розпорядження своїм майном згідно з метою своєї діяльності і призначенням майна. В господарській діяльності в разі недостатності власних обігових коштів користується кредитами банків та інших кредиторів.
Інших юридичних осіб у своєму складі ТОВ «Синапс-Плюс» не має.
Підприємство керується у своїй діяльності чинним законодавством, положеннями Статуту, а також внутрішніми локальними нормативними актами.
Майно підприємства становлять оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.
РОЗДІЛ 3
ПРОБЛЕМИ ФОРСУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЇЇ ЕФЕКТИВНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ
3.1. Проблемні питання амортизаційної політики підприємства
Отже, основні фонди протягом свого тривалого функціонування зазнають фізичного (матеріального) і економічного спрацювання, а також техніко-економічного старіння.
Під фізичним (матеріальний) спрацьовуванням основних виробничих фондів розуміють явище поступової втрати ними своїх первісниx техніко-експлуатаційних якостей, тобто споживної вартості, що призводить до зменшення їхньої реальної вартості – економічного спрацьовування.
На швидкість і розміри фізичного спрацювання основних фондів випивають їхня надійність та довговічність, спосіб використання (екстенсивне чи інтенсивне), особливості технологічних процесів, якість технічного догляду й ремонтного обслуговування, кваліфікація робітників, інші організаційно-технічні фактори [3].
Безперервний процес виробництва потребує постійного відтворення фізично спрацьованих і технічно застарілих основних фондів. Необхідною умовою відновлення засобів праці в натурі є поступове від шкодування їхньої вартості, яке здійснюється через амортизаційні відрахування (амортизацію).