Зразок роботи
ВСТУП
В умовах сучасного економічного розвитку країни та формування реальної самостійності підприємств прибуток одержав новий зміст, оскільки в ринкових умовах він виступає не тільки основним джерелом розвитку господарської діяльності будь-якого підприємства, але й стимулом його діяльності. Прибуток забезпечує інтереси держави, власників, персоналу підприємства й є головною рушійною силою ринкової економіки.
Прибуток підприємства є об’єктом управління. У сучасних умовах відбуваються зміни, що впливають на підходи до управління підприємством. Ці зміни відображають нову роль прибутку для діяльності підприємства. Для ефективного управління підприємством у цілому й таким важливим показником як прибуток, зокрема, необхідне удосконалення існуючих інструментів управління, а також розробка нових, що відповідають сучасним економічним умовам діяльності українських підприємств. Ступінь адекватності системи управління прибутком реальній дійсності значною мірою залежить від того, наскільки дійовими є інструменти управління прибутком підприємства.
Теоретичні та практичні аспекти управління прибутком, на сьогоднішній день висвітлені у працях таких науковців-класиків А. Сміт, Д. Рікардо, А. Маршала, К. Маркса; сучасників І.А. Бланка, М.І. Баканова, Г.Г.Кірейцева, А.Д. Шеремета, О.С. Філімоненкова, А.М. Поддєрьогіна, С.Ф. Покропивного, В.П. Кодацкого, Л.Я. Корнійчука, М.Я. Коробова та багатьох інших вчених.
Актуальність теми дослідження полягає у необхідності теоретичного обґрунтування такого комплексного інструменту як механізм управління формуванням та використанням прибутку підприємства та розробка практичних рекомендацій з організації його функціонування.
Метою дипломної роботи є розробка механізму управління формуванням та використанням прибутку підприємства і рекомендацій з його впровадження.
Для досягнення поставленої мети вирішені такі наукові та практичні завдання:
– дослідити економічну сутність прибутку, його роль та значення в діяльності підприємства;
– проаналізувати функції прибутку підприємства;
– визначити класифікаційні ознаки прибутку підприємства;
– дослідити передумови та розробити принципові основи механізму управління формуванням і використанням прибутку;
– розглянути нормативно-правове забезпечення управління прибутком;
– дослідити сучасний рівень управління процесами формування та використання прибутку на підприємстві;
– надати шляхи покращення управління процесами формування та використання прибутку на підприємстві.
Об’єктом дослідження є господарські операції і процеси, пов’язані із формуванням та використанням прибутку ТОВ «Побутмеблі».
Предметом дослідження є методика і організація управління формуванням та використанням прибутку на підприємстві та його вплив на результати виробничої і фінансової діяльності підприємства.
Методологічною основою дослідження є сукупність способів наукового пізнання, методів і прийомів, що використовувалися в процесі дослідження, та загальнонаукові принципи проведення досліджень. Теоретичною основою дослідження послугували фундаментальні положення економічної теорії, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених у галузі управління прибутком. Правове поле дослідження склали чинні законодавчі та нормативні документи, що регулюють формування та розподіл прибутку підприємств в Україні.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти, офіційні статистичні матеріали Держкомстату України, наукові публікації та підручники, інформація з всесвітньої комп’ютерної мережі Internet, річні звіти і зведена бухгалтерська звітність підприємства за останні роки.