Зразок роботи
РЕФЕРАТ
Курсова робота: 42 с., табл. 5, рис. 2, 49 джерел.
Об'єкт дослідження – ефективності використання основних засобів виробництва на підприємстві.
Мета роботи – розглянути теоретичні підходи до оцінювання ефективності використання основних засобів виробництва та виявлення основних напрямів її підвищення на прикладі підприємства «Монделіс Україна».
Методи дослідження: методи теоретичного узагальнення, аналізу, синтезу; групування та класифікації, метод порівняння.
Наведено оцінку, класифікацію та структуру основних засобів; виділено значення підвищення ефективності відтворення та використання основних засобів; розглянуто організаційно-економічну характеристику підприємства «Монделіс Україна»; виокремлено показники ефективності використання та відтворення основних засобів; проаналізовано вплив факторів на ефективність основних засобів; запропоновано шляхи підвищення ефективності відтворення та використання основних засобів.
ПІДПРИЄМСТВО, ОСНОВНІ ЗАСОБИ, ПОКАЗНИКИ ЕФЕКТИВНОСТІ, «МОНДЕЛІС УКРАЇНА».
ВСТУП
Питання ефективності відтворення та використання основних засобів підприємства є одним з основних питань в умовах ринкових відносин, адже від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Вагомий внесок у розвиток теоретичних засад і методичних підходів до вирішення проблем оцінки основних засобів здійснили вчені-економісти М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець,
С.Ф. Голов, О.Д. Гудзинський, Г.Г. Кірейцев, М.В. Кужельний,
А.М. Кузьмінський, Л.В. Нападовська, Н.Ф. Огійчук, І.М. Павлюк та інші. Дослідження проблематики класифікації основних засобів можна зустріти в працях таких вітчизняних вчених, як Б.І. Валуєва, А.К. Марченко,
І.А. Ламикіна, П.С. Безруких, П.П. Новиченко, В.К. Радостовця, Е.П. Козлової, Н.В. Чебанової, А.А. Бєлоусова, Г.В. Нашкерської, В.С. Лень,
О.Ю. Омельченко, Н.М. Ткаченко, О.В. Лишиленко, І.Б. Садовської,
О.П. Гаценко, М.М. Зюкова, М.І. Бондаря, О.В. Макеєвої та інших. Проблеми ефективності використання основних засобів підприємства розглядаються в роботах багатьох вітчизняних вчених та фахівців: С.Ф. Покропивного,
М.Г. Грещака, М.С. Герасимчука, М.Д. Білика, М.А. Болюха, В.М. Мельника, В.О. Меца, О.В. Павловської, Г.В. Савицької, Н.М. Бондара та інших.
Незважаючи на великий науковий інтерес до проблеми ефективності відтворення та використання основних засобів підприємства, ще існує низка питань, що недостатньо глибоко вивчені та потребують подальших наукових досліджень, особливо у сучасних умовах реформування системи бухгалтерського обліку, як у зв’язку з намаганням гармонізації бухгалтерського та податкового обліку так із боку наближення вітчизняного обліку до Міжнародних стандартів фінансової звітності.
Мета роботи: розглянути теоретичні підходи до оцінювання ефективності використання основних засобів виробництва та виявлення основних напрямів її підвищення на прикладі підприємства «Монделіс Україна».
Для досягнення поставленої мети було поставлено наступні завдання:
1. Надати оцінку, класифікацію та структуру основних засобів;
2. Виділити значення підвищення ефективності відтворення та використання основних засобів;
3. Розглянути організаційно-економічну характеристику підприємства «Монделіс Україна»;
4. Виокремити показники ефективності використання та відтворення основних засобів;
5. Проаналізувати вплив факторів на ефективність основних засобів;
6. Запропонувати шляхи підвищення ефективності відтворення та використання основних засобів.
ВИСНОВКИ
Не існує універсального методу оцінки основних засобів, який би не мав недоліків та задовольняв би всіх користувачів фінансової звітності. Тому вибір методу оцінки основних засобів передбачає досконале вивчення цілей оцінки у бухгалтерському обліку. Для отримання достовірних результатів оцінки основних засобів, необхідно дотримуватись певного алгоритму:
- визначити цілі та конкретні завдання оцінки,
- накреслити план проведення оцінки,
- підготувати необхідну інформаційну базу,
- проаналізувати ступінь використання машин і обладнання, які оцінюються,
- виявити надлишкові одиниці обладнання,
- вибрати найбільш оптимальні методи оцінки,
- зробити відповідні розрахунки,
- проаналізувати отримані результати і визначити найбільш ймовірну вартість об’єкта на дату оцінки та скласти звіт з необхідними рекомендаціями.
Для проведення оцінки необхідно створити на підприємстві суб’єкт оцінки – оціночну комісію, яка буде діяти на період проведення оцінки (по аналогії з інвентаризаційною комісією). До складу оціночної комісії мають входити головний бухгалтер, керівник підприємства або його заступник, юрист та особа, що компетентна у питаннях, пов’язаних з використанням об’єкта оцінки. Регулювання внутрішньої оцінки повинно здійснюватись низкою внутрішніх розпорядчих документів.
Огляд літератури з питань класифікацій основних засобів дає підстави для наступних висновків:
- існуючі в літературі класифікації містять деякі недоліки, дискусійні положення та невирішені питання;
- мають місце випадки підміни одних класифікаційних ознак іншими, які є аналогічними за змістом, що призводить до їх дублювання одних;
- інколи спостерігаються виділення класифікаційних ознак, які не є суттєвими.
Розглянуті сутність та класифікація основних фондів дають змогу оптимізувати їхню структуру – сприяти покращенню стану сучасного виробництва.
Покращення використання основних фондів сприяє вирішенню широкого кола економічних проблем, спрямованих на підвищення ефективності виробництва: збільшення обсягів випуску продукції, зростання продуктивності праці, зниження собівартості продукції, економію капітальних вкладень та підвищення доходності підприємства.
Для оцінки рівня ефективності відтворення основних фондів підприємства доцільно використовувати систему таких показників: показники, які характеризують технічний стан (відтворення) основних фондів; узагальнюючі показники використання основних фондів; часткові показники використання основних фондів.
Загалом, сукупність резервів підвищення використання основних засобів виробництва може бути визначена за такими групами: технічне вдосконалення засобів праці; збільшення тривалості роботи машин та обладнання; покращення організації та управління виробництвом.
Щоб використання основних засобів було справді економічно вигідним та ефективним, необхідно стежити за його технічним станом; залучати фахівців при проведенні складних ремонтів; вивчати ринки виробництва; залучати спеціалістів маркетингового відділу; підвищувати рівень спеціалізації виробництва; усувати простої; модернізувати устаткування; поліпшувати склад, структуру й стан основних засобів; удосконалювати планування, управління й організацію праці та виробництва.