Зразок роботи
Вступ
В умовах ринкових відносин одним із факторів успішності підприємств є ефективне використання ресурсів. Найважливішим ресурсом, який забезпечує конкурентоспроможність підприємств, виступає людський потенціал. Бажання підвищити обсяги виробництва і конкурентоспроможність продукції, спонукати робітників на пошук нових, більш ефективних рішень, примушує керівництво підприємств створити ефективні заходи мотивації і стимулювання праці.
Проблеми ефективного використання персоналу підприємств вивчали такі вітчизняні та зарубіжні науковці як М.Д. Виноградський, А.М. Колот, В.М. Петюха, О.І. Синицька, З.Є. Шершньова, Г.В. Щокін. Дж. Аткінсон, В. Врум, Ф. Герцберг, К. Левін, А. Маслоу, А. Сміт та інші, які зайняли вагоме місце у дослідженні питання мотивації та стимулювання. Однак у більшості наукових розвідок різняться визначення поняття мотивації та стимулювання, а також можна відзначити, що не досить велика увага приділена висвітленню цієї проблеми на сучасному етапі. Усе це свідчить про актуальність даної теми.
Характерною рисою сучасних трудових відносин є зниження мотивації трудової діяльності працівників унаслідок відсутності дієвої системи оплати і стимулювання праці, що негативно впливає на продуктивність праці, використання ресурсів підприємств і ефективність виробництва в цілому.
Метою даної роботи є дослідження теоретичних та практичних рекомендацій щодо підвищення рівня мотивації трудової діяльності працівників унаслідок удосконалення дієвої системи оплати.
Для досягнення вказаної мети, переді мною були поставлені наступні задачі:
- розглянути теорії і моделі мотивації,
- визначити види стимулювання,
- приділити увагу теоріям та системам та положенню про оплату праці
- проаналізувати вплив матеріального стимулювання на результативність праці.
Висновок
У сучасному світі керівники організацій все більше і більше схиляються до застосування наукових принципів управління колективом компаній. У результаті в рамках управління персоналом одним з важливих завдань є розробка ефективної системи стимулювання праці працівників.
На практиці досить складною виявляється розробка системи стимулювання персоналу організацій, яка враховувала б як інтереси власника, так і конкретного працівника, найбільшою мірою забезпечуючи ефективну співпрацю керівника і працівника.
Головною продуктивною силою в будь-якому виді діяльності є людина, її здатності і бажання якісно виконувати роботу. Тому дуже важливо забезпечувати такі умови, в яких людина не тільки могла, а й хотіла би працювати. Щоб правильно розвивати і направляти активність людей, необхідно знати їх основні життєві принципи, рівень духовних і матеріальних потреб. Психологічна схильність працівника до того чи іншого виду праці, свідоме ставлення до неї - найважливіші чинники підвищення продуктивності праці, її якості та задоволеності працівника своєю працею. Мотивація до праці грає при цьому ключову роль.
Економічне стимулювання хоча і не завжди, але робить ту чи іншу працю привабливою для людини. В сучасних умовах необхідні нові моделі оплати праці, що дають простір розвиткові особистої матеріальної зацікавленості. Необхідно не просто забезпечувати матеріальну зацікавленість у визначених результатах праці, але і зацікавити працівника в підвищенні ефективності праці.
Тому в даній роботі мною було розглянуто теорії і моделі мотивації, визначено види стимулювання, приділено увагу теорії та системам оплати праці, а також положенню про оплату праці.
На прикладах окремих підприємств мною було проаналізовано вплив матеріального стимулювання на результативність праці і зроблено висновок щодо його доцільності.