Зміст
Вступ
Розділ 1. Комплексна оцінка та аналіз фінансового стану підприємства на
прикладі ВАТ „Чорнобаївський завод Продтоварів”
1.1. Загальна характеристика виробничо-господарської діяльності
ВАТ „Чорнобаївський завод Продтоварів”
1.2. Експрес аналіз балансу підприємства. Оцінка майнового стану та
оборотних активів
1.3. Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства
1.4. Аналіз фінансової стійкості ВАТ „Чорнобаївський завод Продтоварів” та його кредитоспроможності
1.5. Оцінка ділової активності підприємства
1.6. Аналіз прибутковості та рентабельності діяльності підприємства
Розділ 2. Аналіз та оцінка ефективності управління капіталом На підприємстві
2.1. Аналіз та оцінка власного капіталу підприємства
2.2. Факторний аналіз власного капіталу ВАТ „Чорнобаївський завод Продтоварів”
та його рентабельності
2.3. Розрахунок ефективності та інтенсивності використання власного капіталу
2.4. Концепція формування та ефективного використання економічного
потенціалу підприємств
Висновки
Перелік літератури
Додатки
В ході даної роботи було проведено комплексний аналіз фінансового стану ВАТ «Чорнобаївський завод Подтоварів», в тому числі аналіз складу майна та джерел його формування, аналіз ліквідності, платоспроможності, кредитоспроможності, фінансової стійкості, ділової активності підприємства та його прибутковості за 2002-2004 роки.
За результатами проведеного аналізу можна зробити висновок, що ВАТ «Чорнобаївський завод Подтоварів» є одним із небагатьох підприємств своєї галузі з широким асортиментом якісної продукції, яке стабільно працює та отримує досить непогані фінансові результати від своєї діяльності.
Сума активів підприємства з кожним наступним роком збільшується, що свідчить про нарощення майна підприємства та розширення виробництва продукції. Спостерігається приріст необоротних засобів за рахунок придбання нових основних засобів та оборотних активів – за рахунок збільшення за статтями виробничих запасів, грошових коштів, дебіторської заборгованості та ін.
Щодо ліквідності балансу підприємства, то виконуються всі умови ліквідності, крім однієї – найліквідніші активи не покривають найбільш строкові зобов’язання підприємства. Для виправлення ситуації рекомендується за можливості зменшити суму поточних зобов’язань, це в свою чергу позитивно вплине і на платоспроможність підприємства. Значення всіх відносних показників ліквідності підприємства знаходяться в межах нормативу, або навіть перевищують його, що свідчить про здатність підприємства покривати свої богові зобов’язання активами.
Аналізоване підприємство є фінансово стійким, що підтверджує проведений аналіз фінансової стійкості. Абсолютні показники фінансової стійкості свідчать, що підприємство здатне самостійно забезпечувати фінансування запасів за рахунок власних коштів. Відповідно до цього, фінансова стійкість підприємства на протязі аналізованого періоду була абсолютною. Що стосується відносних показників, то їхні значення також говорять про стабільність фінансового стану даного підприємства.
Рівень ділової активності підприємства за останній аналізований рік – 2004 підвищився, це свідчить про прискорення оборотності активів підприємства, його капіталу тощо, що є позитивним в діяльності підприємства.
За результатами аналізу рентабельності підприємства, варто зазначити, що ВАТ «Чорнобаївський завод Подтоварів» отримує значні суми прибутків, які зростають з кожним роком, це в свою чергу приводить до підвищення рентабельності діяльності, темпи приросту якої щорічно підвищуються.
Капітал цього підприємства формується за рахунок як власних, так і залучених джерел. Основним джерелом фінансування діяльності підприємства є власний капітал, він займає в загальній структурі капіталу підприємства частку до 90%.
Оскільки, дане підприємство є акціонерним товариством, то власний капітал формується за рахунок внесків акціонерів до статутного фонду, а також отриманого в результаті діяльності прибутку.
Збільшення власного капіталу відбувається за рахунок прибутку, який повністю реінвестується у діяльність підприємства, що надає широкі можливості для розширення виробництва продукції та загального розвитку підприємства.
У підприємства є можливості залучати додатковий капітал у вигляді банківських кредитів без загрози погіршення його фінансового стану. Крім того залучення в оборот підприємства позикових коштів дозволить підвищити рентабельність власного капіталу, про що свідчать розрахунки ефекту фінансового леверіджу. Також підприємству рекомендується частину нерозподіленого прибутку використовувати на поповнення статутного фонду та заохочення персоналу.
Перелік графічного матеріалу
Таблиця 1.1. Основні техніко-економічні показники діяльності ВАТ„Чорнобаївський завод Продтоварів”
Таблиця 1.2. Показники майнового стану підприємства
Таблиця 1.3 Виробничий потенціал підприємства
Таблиця 1.4. Оборотні активи ВАТ„Чорнобаївський завод Продтоварів”
Таблиця 1.5 Джерела фінансування активів підприємства
Таблиця 1.6. Склад і структура власного капіталу підприємства
Таблиця 1.7 Склад і структура залученого капіталу підприємства
Таблиця 1.8 Аналіз ліквідності балансу
Таблиця 1.9 Показники ліквідності підприємства
Таблиця 1.10 Аналіз платоспроможності підприємства
Таблиця 1.11 Показники фінансової стабільності підприємства
Таблиця 1.12 Показники фінансової стійкості
Таблиця 1.13 Показники ділової активності
Таблиця 1.14 Показники рентабельності
Таблиця 2.1 Склад джерел фінансування активів
Таблиця 2.2 Склад і структура власного капіталу підприємства
Таблиця 2.3 Вихідні дані для факторного аналізу рентабельності капіталу
Таблиця 2.4 Вихідні дані для факторного аналізу власного капіталу підприємства
Таблиця 2.5 Розрахунок ефекту фінансового важеля
Рис. 2.2. Модель організаційно-економічних заходів формування та ефективного використання економічного потенціалу
Рис. 2.3. Модель основних соціальних заходів формування та ефективного використання економічного потенціалу
Таблиця 2.12 Основні заходи формування та ефективного використання економічного потенціалу підприємств харчової промисловості