Зміст
1. Проаналізувати як зміниться фондовіддача підприємства, якщо в наступному році планується провести оновлення устаткування. В звітному році середньорічна вартість ОВФ становила 7,5 млн. грн. З 1 липня планується ввести 2 одиниці устаткування по 26 тис. грн., а 1 жовтня ввести 3 одиниці устаткування вартістю 10 тис. грн., 25 тис. грн. та 18 тис. грн. При цьому, планується збільшення обсягу виробництва продукції на 25% при базовому обсязі виробництва 29 млн. грн.
2. Середньорічна вартість основних засобів підприємства «Промбізнес» дорівнює 4100 тис. грн. У звітному (базовому) році обсяг виготовленої продукції досяг 340 т. Оптова ціна за 1 тону становить 5630 грн., а рівень рентабельності продукції - 24%. Наступного року передбачається збільшити середньорічну вартість основних фондів на 3% і випуск продукції на 15%, а витрати на виробництво зменшити на 5%.
Обчислити фондовіддачу та рентабельність основних засобів у базовому та розрахунковому роках.
3. Первісна вартість устаткування, що входить до складу основних засобів, дорівнює 1200 тис. грн. Нормативний строк служби - 5 років. Визначити щорічні суми амортизаційних відрахувань, якщо застосуються прискорені методи нарахування амортизації:
1) метод прискореного зменшення залишкової вартості;
2) кумулятивний метод (за цілими значеннями років).
4. У 2016 році підприємство придбало новий напівавтомат вартістю 45 тис. грн., витрати на транспортування становили -5%, на монтаж і налагодження – 7,5% від вартості. Нормативний строк служби напівавтомату - 6 років. Ліквідаційна вартість – 10% від первинної вартості. Розрахувати первинну вартість нового обладнання, вартість, що підлягає амортизації (списанню) та суму накопичених амортизаційних відрахувань на початок 4 року експлуатації обладнання при застосуванні:
прямолінійного методу;
методу прискореного зменшення залишку;
кумулятивного методу.
5. Як зміниться тривалість обігу оборотних засобів в плановому періоді?
Реалізовано продукції в звітному році...............................14,4 млн. грн.
Вартість оборотних засобів в звітному році.......................965 тис. грн.
Планове зростання випуску і реалізації продукції............24%
Необхідний приріст оборотних засобів...............................13,2%
6. За даними таблиці визначити плановий та фактичний коефіцієнти оборотності, планову та фактичну тривалість обороту, відносне вивільнення грошових коштів з обороту, збільшення випуску продукції за рахунок прискорення оборотності.
Показники Значення
1. План реалізації продукції, млн. грн. 96
2. Середньорічний плановий залишок оборотних коштів, млн. грн. 12
3. Фактичне зменшення тривалості обороту, дн. 8
7. Планова трудомісткість одного виробу - 0,7 нормо-години, а річний обсяг виробництва - 850000 штук. Підприємство працює в 2 зміни, тривалість однієї зміни - 8 годин. Втрати часу на регламентовані простої - 5% від тривалості зміни. Середній відсоток виконання норм виробітку - 105%.
Розрахувати планову чисельність працівників - відрядників.
8. Виробнича програма підприємства на плановий період визначена на суму 3680 тис. грн., що на 20% більше, ніж у базовому періоді. Виробіток на одного працюючого у базовому періоді становив 7360 грн. За рахунок кращої організації виробництва чисельність промислово-виробничого персоналу зменшиться у плановому періоді на 74 чол.
Визначити процент зростання продуктивності праці на підприємстві за плановий період, а також чисельність працюючих у плановому періоді.
Для термінового зв'язку та замовлень індивідуальних робіт!
Контактні дані автора:
Почта: yutrachyk@ukr.net
Тел. (093) 101 84 01
Юлія Василівна