Зразок роботи
У будівлі передбачається 2 ліфти. Вихід з ліфтів запроектований через ліфтовий хол. У нижній частині шахти влаштовується приямок глибиною не менше 1,3 м. Машинне приміщення розташовується над шахтою (верхнє розташування).
Початкові дані:
Пункт будівництва - м. Київ.
Зона вологості - нормальна.
Розрахункова температура внутрішнього повітря в приміщенні tв = 20оС.
Розрахункова зимова температура зовнішнього повітря, що дорівнює середній температурі найбільш холодної п'ятиденки забезпеченістю 0,92 tн = -26 ° С.
Середня температура періоду з середньою добовою температурою повітря нижче або рівний 8оС tот.пер. = -2,7 оС.
Тривалість періоду з середньою добовою температурою повітря нижче або рівний 8оС zот.пер. = 205 діб.
1.8.1 Розрахунок опору теплопередачі зовнішньої стіни
Визначимо величину градусо-діб протягом опалювального періоду за формулою:
, (1.1)
де - розрахункова середня температура внутрішнього воздуха будівлі;
- середня температура наружного воздуха та тривалість отоплювального періоду, застосовувальні до [10].
.
Визначимо згідно п. 5.3 [7] необхідний опір теплопередачі цокольного перекриття в залежності від градусо-діб опалювального періоду кліматичного району будівництва:
.. (1.2)
Конструкція стіни приведена на малюнку 1.1 і в таблиці 1.2.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Кількість номерів у готельно – ресторанному комплексі складає 85, по 21 номеру на кожному поверсі, перший поверх для адміністрації, ресторану та підсобних приміщень, кімнат відпочинку горнічних.
Планування кімнат в готелі залежить багато в чому від його рівня. Це відноситься, в першу чергу, до санвузлів., номери 1-й категорії обладнуються повноцінними санвузлами (умивальник, унітаз, ванна або душ); у 2-й і 3-й - останні дві опції вже відсутні або присутні всі, але на 2-3 кімнати; в 4-й є тільки умивальник, а в стандартах 5-ї категорії (як правило, це хостели) санвузли відсутні і знаходяться на поверсі.
У кресленні і макеті кімнати для гостей повинно бути як мінімум одне вікно. Вже на стадії проектування прописується, де будуть розташовуватися ліжка (одна або кілька) щодо вікна. Тут необхідно враховувати, що, по-перше, їх не можна розташовувати від нього в безпосередній близькості; по-друге, має бути достатньо вільного місця для зручності гостей і обслуговуючого персоналу. Таким чином, якщо в кімнаті передбачається одне ліжко, то вікно повинно бути розташоване максимально близько до однієї зі стін, якщо два спальних місця - то по центру [6].
Питання розміщення меблів і побутової техніки також вирішується на стадії проектування, оскільки важливо знати, які будуть потрібні інженерні комунікації. «Стандартний набір» меблювання в номері - це ліжко, стілець, тумбочка і вішалка для одягу. Однак, навіть зі стандартів може бути маса виключень, як, наприклад, абсолютний мінімалізм в капсульних готелях.
Зрозуміло, що чим більше встановлюється техніки, тим більший простір необхідно для комфортного розміщення гостей.
Можна сказати, що наповнення кімнати в готелі має відповідати наступним вимогам:
Не позичати зайвого місця
Бути необхідним постояльцям