Зразок роботи
28vika055@ukr.net
Актуальність теми. У сучасних умовах розвитку економіки України та водночас нестабільного стану й неефективної діяльності підприємств, аналіз показників ліквідності та фінансової стійкості є не від’ємною частиною господарської діяльності. Основна вимога конкурентоспроможності та фінансової стійкості підприємства здатність вчасно розраховуватися за планованими платежами та терміновими зобов’язаннями, які не заважають нормальному функціонуванні підприємства. Здійснювати безперервне фінансування власної діяльності за допомогою фінансових ресурсів, а також можливість фінансових відносин з іншими юридичними або фізичними особами, забезпечує аналіз показників ліквідності та фінансової стійкості. Фінансова стійкість у ринковій економіці має велике значення, так як вона забезпечує виграшне становище у порівнянні з іншими підприємствами, у яких спостерігається кризовий фінансовий стан. Фінансово стійка компанія має такі переваги: стабільні взаємини з контрагентами, які в силу довіри, заснованої на довгостроковій співпраці, можуть надати їй більш вигідні умови; відсутність заборгованостей по оплаті праці перед працівниками; має можливість отримання кредитів в комерційних банках; підприємство стає привабливим як об'єкт інвестицій для потенційних інвесторів. В умовах глобалізації світової економіки зростає роль ключових показників, які формують конкурентоспроможність компаній.
Завдяки дослідженню фінансово-господарської діяльності підприємства, маємо змогу виявити рівень нестабільного фінансового стану, вчасно відреагувати та усунути проблему розробивши певні заходи. Для запобігання негативних наслідків і застосовується даний аналіз показників. Завдяки всім факторам, дане дослідження є актуальним, що стосується аналізу ліквідності та фінансової стійкості підприємства.
Останніми роками питання оцінки ліквідності та фінансової стійкості підприємств висвітлювали у своїх працях вітчизняні та зарубіжні науковці, серед них М.Д. Білик, І.О. Бланк, В.А. Забродський, Н.А. Кизим, Л.Н. Лахтінова, Є.В. Мних, Н.Ю. Невмержицька, О.В. Павловська, Н.М. Притуляк, Н.В. Ткаченко, Г.В. Савицька, Ю.С. Цал-Цалко, Л.М. Шаблиста, Л.В. Шірінян, Е. Альтман, Е. Дж. Долан, Дж. К. Ван Хорн та багато інших.
Метою курсової роботи є проведення аналізу теоретичних та практичних аспектів оцінки ліквідності та фінансової стійкості підприємства та розробка заходів її підвищення.
Досягнення поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:
- узагальнити економічну сутність ліквідності підприємства;
- визначити економічну сутність фінансової стійкості підприємства;
- охарактеризувати діяльність АТ КБ «ПриватБанк»;
- проаналізувати ліквідність АТ КБ «ПриватБанк»;
- оцінити фінансову стійкість АТ КБ «ПриватБанк»;
- дослідити зарубіжний досвід управління активами і пасивами банку з метою мінімізації ризику ліквідності та можливості його застосування в Україні;
- запропонувати напрями підприщення стійкості АТ КБ «ПриватБанк».
Об’єкт дослідження система показників ліквідності та фінансової стійкості підприємства.
Предметом дослідження є фінансові відносини, які виникають у процесі забезпечення ліквідності та фінансової стійкості підприємства.
Методи дослідження. В курсовій роботі використовувались такі методи як абстрактно-логічний, монографічний, статистичний, табличний метод відображення інформації, системно-синергетичний підхід до вивчення фундаментальних положень формування та удосконалення управління ліквідністю та фінансовою стійкістю підприємства.
Інформаційне забезпечення дослідження становлять статистична та фінансова звітність АТ КБ «ПриватБанк», праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених, монографічні дослідження, наукові публікації, інформація з мережі «Internet».