Зміст
Практичне завдання 1
На підприємстві «Борекс» вартість основних засобів на початок звітного року становила 8261 тис. грн.
З 1 травня того самого року виведено основних засобів на загальну суму 1235 тис. грн., а з 1 листопада введено в дію нових основні засоби вартістю 1450 тис. грн. Обсяг реалізованої продукції становив 9132 тис. грн., а загальна чисельність працівників — 250 чоловік.
Обчислити: середньорічну вартість основних засобів; фондовіддачу і фондомісткість продукції; фондоозброєність праці (підприємства).
Практичне завдання 2
Балансова вартість виробничих основних засобів акціонерного товариства «Логос» на початок звітного року становила 60 млн. грн. З 1 травня й 1 вересня були введені в дію нові основні засоби вартістю на загальну суму 750 та 1650 тис. грн. З 30 жовтня були виведені з експлуатації через повне фізичне спрацювання машини та устаткування загальну суму 2,5 млн.грн. Економічне спрацювання (амортизація) виробничих основних засобів на кінець року досягло 40%.
Обчислити:
1) середньорічну вартість виробничих основних засобів підприємства в звітному році;
2) первісну(балансову) і залишкову вартість основних засобів підприємства на кінець року.
Практичне завдання 3
Обчислити показники руху основних засобів, якщо за даними бухгалтерських звітностей на початок року вартість всіх наявних об’єктів основних засобів склала 3,82 млн. грн.
Протягом року була введена в дію будівля нового складального цеху, вартість якої склала 340 тис. грн., а також було придбано сучасну повністю автоматизовану конвеєрну лінію разом із податком на додану вартість склала 25,5 тис. грн. Будівля була введена в експлуатацію з 11 березня поточного року, а конвеєрна лінія – з 4 квітня. Разом з тим на 1 липня списали за ліквідаційною вартістю застаріле обладнання на загальну суму 47,9 тис. грн.
Практичне завдання 4
На механічній дільниці ремонтного цеху підприємства «Росток» установлено 14 од. металорізальних верстатів, з них токарних – 5; фрезерних — 4; свердлильних — 2; шліфувальних — 3. За місяць, в якому було 23 робочих дня, фактично верстатами відпрацьовано 2750 верстато-год, у тому числі токарними — 1540; фрезерними — 575; свердлильними — 270; шліфувальними — 365 верстато-год. Тривалість зміни 7,97 год.
Визначити коефіцієнт змінності роботи по кожній групі металорізальних верстатів і середній коефіцієнт змінності роботи устаткування на механічній дільниці.
Практичне завдання 5
Визначити коефіцієнти екстенсивного, інтенсивного та інтегрального навантаження, за такими даними: випуск продукції 10886 тис.грн. за звітом і 10500 тис.грн. за планом, загальна кількість машино-годин, відпрацьованих устаткуванням 204 тис. машино-годин за звітом і 208 тис.машино- годин за планом.
Практичне завдання 1
Визначити ступінь фізичного та морального зношення верстата на основі даних; початкова вартість верстата – 9,5 тис. грн., нормативний строк служби - 8 років.
Верстат знаходиться в експлуатації 4 роки, сума нарахованого за цей час зносу 4 тис. грн.
Відновна вартість верстата 7,5 тис. грн.
Практичне завдання 2
Обчислити коефіцієнт змінності роботи обладнання за місяць на основі даних:кількість робочих днів - 22; встановлено верстатів, одиниць - 180; відпрацьовано верстато - змін: в першу зміну 4500; в другу зміну - 3250; в третю зміну - 2600.