Місце та роль конкуренції в ринковій економіці (ID:839420)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ КОНКУРЕНЦІЇ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
1.1 Сутність та форми конкуренції
1.2 Роль та значення конкуренції у розвитку ринкової економіки
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
2.1 Посилення ролі конкуренції у забезпеченні механізму ринкової рівноваги в економіці
2.2 Напрями державного регулювання монополій
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ КОНКУРЕНТНОЇ ПОЛІТИКИ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
Актуальність теми пояснюється змінами в українському суспільстві та світоглядними змінами, які відбуваються у сучасних людей. Впровадження конкуренції як принципу суспільного функціонування та цінності людини є важливою складовою соціальних змін. Конкуренція, як раціональний метод соціального контролю, стимулює всіх учасників суспільства до пошуку оптимальних шляхів самореалізації та досягнення соціально-конструктивних цілей. Вона сприяє саморегуляції суспільства і створює передумови для формування громадянського суспільства.
Запровадження конкуренції відкриває нові можливості для розкриття творчого потенціалу людини і сприяє соціальній мобільності та досягненню соціального успіху. Конкуренція, як основний принцип існування суспільства, дозволяє більш раціонально використовувати суспільні ресурси, такі як інтелектуальний потенціал, інноваційні технології та сприятлива світова кон’юнктура. Це стимулює використання наявних суспільних можливостей для досягнення успіху.
Аналіз останніх публікацій. Українські дослідники, такі як Л.В. Балабанова, А.В. Войчак, В.Г. Герасимчук, М.М. Єрмошенко, О.М. Збожна, В.В. Мадзігон, М.Е. Портер, Н.М. Примаченко, І.Ф. Прокопенко, А.О. Старостіна та інші, проводили дослідження з проблематики конкуренції як економічної категорії..
Україна спрямовує свою економічну політику на створення конкурентного середовища та подолання монополізму, але існують проблеми, пов’язані з недосконалістю конкурентної та антимонопольної політики, нечіткістю конкурентної тактики та стратегії. Ці проблеми постають через відсутність необхідної бази, такої як інституціональна структура, інструменти, спеціалісти та досвід. Це вимагає детального дослідження ринкового явища конкуренції.
Мета дослідження полягає в здійсненні аналізу конкуренції як принципу розбудови ринкової економіки.
Реалізація мети потребує розв’язання наступних завдань:
- надати визначення конкуренції як економічного явища;
- виявити роль та значення конкуренції у розвитку ринкової економіки;
- дослідити посилення ролі конкуренції у забезпеченні механізму ринкової рівноваги в економіці;
- визначити напрями державного регулювання монополій;
- описати шляхи вдосконалення державної конкурентної політики.
Об’єктом дослідження є конкуренція як економічне явище.
Предметом дослідження є вивчення ролі держави в регулюванні конкуренції, антимонопольного законодавства та заходів щодо забезпечення справедливої конкуренції.
Методи дослідження. Для дослідження основної проблеми в даній курсовій роботі були використані відомі методи науково-теоретичного пізнання, зокрема аналіз і синтез. За допомогою цих методів було проведено аналіз економічної літератури та застосовано історико-ретроспективний підхід до упорядкування джерел.
Структура роботи. Курсова робота складається із 35 сторінок, маючи у своїй структурі вступ, три розділи із підрозділами, висновки та список використаних джерел у кількості 25 шт.
Інші роботи з даної категорії: