Світова валютна система (ID:149936)
Зміст
ВСТУП…………………………………………………………………......................3
РОЗДІЛ 1. Поняття світової валютної системи та її основні елементи. …………5
РОЗДІЛ 2. Етапи становлення світової валютної системи………………………12
РОЗДІЛ 3. Європейська валютна система………………………………………...20
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………...24
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………………………..26
Зразок роботи
Світова валютна система, по своїй суті, є сукупністю певних правил і законів, які регулюють діяльність центральних емісійних банків на зовнішніх валютних ринках. В процесі їх практичного застосування світова валютна система повинна забезпечити стабільний фундамент для довгострокового планування міжнародних торговельних відносин і всіляко сприяти викоріненню різного роду валютних обмежень та протекціоністських заходів з боку окремих країн та їх урядових органів. Валютну систему можна розглядати з двох сторін. З одного боку, вона є об'єктивною реальністю, яка виникає з поглибленням економічних зв'язків між країнами. З іншого боку, ця об'єктивна реальність усвідомлюється і закріплюється в правових нормах, інститутах, міжнародних угодах. Іншими словами, валютна система є сукупність економічних відносин, пов'язаних з функціонуванням валюти, і форм їх організації [2, с. 2].
Розглянемо детальніше деякі наукові підходи до визначення сутності досліджуваного поняття [1, с. 104-105]. Так, С. Терещенко обґрунтовує, що сучасні наукові підходи до визначення сутності поняття «світова (міжнародна) валютна система» дозволяють розглядати її з позицій: інтернаціоналізації господарських зв’язків; міжнародних договорів як форми організації валютних відносин; організації грошового обігу та порядку розрахунків.
З. Луцишин трактує валютну систему як «сукупність економічних відносин, пов’язаних із функціонуванням валюти, що історично сформувалися на основі інтернаціоналізації господарських зв’язків, з державно-правовою організацією валютних відносин». Водночас, автор обґрунтовує, що міжнародна валютна площина характеризується такими складовими, як національні та резервні валюти, міжнародні грошові одиниці, умови взаємної конвертованості, валютний паритет, валютний курс і національні та міжнародні механізми його регулювання.
За словами С. Лукашенко, світова (міжнародна) валютна система за своєю сутністю є організаційною системою управління валютно-фінансовими відносинами між суб’єктами світового господарства. Науковець ототожнює суб’єкти світового господарства та суб’єкти глобальної валютної системи, стверджуючи, що до них належать: держави та інститути, що здійснюють регулювання валютних відносин на глобальному, регіональному і національному рівнях; суб’єкти господарської діяльності – юридичні особи, фізичні особи (домогосподарства).
Інші роботи з даної категорії: