Становлення та розвиток кредитної системи України (ID:740599)
Зміст
Вступ
1. Кредитна система, її сутність та умови функціонування
2. Особливості становлення кредитної системи України
3. Інституційне забезпечення кредитної системи України
4. Удосконалення структури кредитної системи і посилення її впливу на стабілізацію економіки
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Зразок роботи
Кредитна система як економічна категорія являє собою сукупність кредитних відносин та інститутів, які реалізують ці відносини. Кредитні відносини виникають з приводу мобілізації тимчасово вільних грошових коштів підприємств, організацій, установ держави і населення та використання цих коштів на умовах повернення і платності для задоволення економічних і соціальних потреб суспільства.
Актуальність дослідження кредитної системи є визначальним моментом розвитку ринкової економіки. Кредитна система складається з декількох ланок, кожна з яких виконує специфічні функції з акумуляції та розподілу грошових коштів. Кредитна система є умовою нормального функціонування економіки, тобто функціонування суб'єктів господарської діяльності. Лише через досконалу кредитну систему можна здійснити реструктуризацію економіки в цілому.
Метою курсової роботи є теоретичне і практичне обгрунтування становлення та розвитку кредитної системи України.
Предметом дослідження є роль банківських і небанківських фінансово-кредитних інститутів у національному кредитуванні.
Об'єкт дослідження - кредитна система України і проблеми її функціонування.
Методологічну та інформаційну основу в проведенні дослідження склали вітчизняні публікації з питань фінансово-кредитних відносин та кредитної діяльності, законопроекти України щодо функціонування кредитної системи, статистичні матеріали, журнали і статистичні щорічники, періодичні видання, матеріали вітчизняних і міжнародних конференцій.
У процесі дослідження було використано діалектичний метод наукового пізнання та загальнонаукові методи пізнання: методи системного аналізу, теоретичного узагальнення, синтезу, групування та класифікації; структурний метод, метод статистичного аналізу, метод порівняння. Обробка статистичного матеріалу проводилася з використанням методів економічного аналізу, методу табличного аналізу, порівняльного, індексного методів, методів групування, графічного аналізу, прогнозування.
Кредитна система як економічна категорія являє собою сукупність відносин, що складаються в процесі акумуляції тимчасово вільних коштів держави, господарюючих суб'єктів і населення та їхнього використання на умовах терміновості, повернення і платності.
Сучасна кредитна система характеризується двома основними поняттями:
- як сукупність кредитно-розрахункових і платіжних відносин , що базуються на визначених формах і видах кредитування;
- як сполучення різних кредитно-фінасових інститутів (банків, страхових компаній, кредитних союзів), що діють на кредитному ринку і здійснюють акумуляції і мобілізацію грошових ресурсів.
Курсова робота містить 6 таблиць, 2 рисунка.
Інші роботи з даної категорії: