Зразок роботи
ВСТУП
Журналістика – це вид суспільної діяльності, спрямований на збір, обробку та регулярне поширення актуальної інформації через канали масової комунікації (пресу, радіо, телебачення, кіно тощо), а також форма масової пропаганди та агітації. Інформація, яку поширює журналістика, повинна мати соціальну значущість для аудиторії, формувати громадську думку і світогляд, уявлення про все розмаїття явищ, процесів і тенденцій сучасної дійсності, про закономірності, що визначають функціонування і розвиток економічного, соціально-політичного, духовного та ідеологічного життя суспільства необхідно давати.
Журналістика має свої базові засади та принципи. Вони стосуються не лише організації системи ЗМІ та роботи редакції, але й переконань і методів окремих журналістів. Засоби масової інформації та комунікації часто викликають суперечки в суспільстві. Питання масової комунікації є важливими, оскільки вони прямо чи опосередковано впливають на життя людей. Яскравим прикладом є висвітлення економічних та екологічних питань, які завжди викликають сміливу критику. Медійна аудиторія любить обговорювати інформацію, яку вона отримує з газет та екранів, і робить це, не обов'язково добре знаючи предмет і розуміючи проблеми, які там висвітлюються. Але, звичайно, люди мають право висловлювати свої погляди та ділитися враженнями. Вплив ЗМІ на суспільство також привертає увагу і викликає дискусії. За визначенням, ЗМІ перебувають у полі зору громадськості, а тому є дуже вразливими до будь-яких атак. Роботу журналістів критикують незалежно від того, чи порушує вона закони професійної етики, чи ні.
Засоби масової інформації ґрунтуються на правдивих знаннях і допомагають читачам орієнтуватися в постійно мінливому, безмежно великому і загалом незнайомому світі. Однак для того, щоб преса виконувала своє призначення і не порушувала законні інтереси тих, з ким вона контактує, її поведінка повинна бути врегульована. Однак виникає питання, де пролягають межі цієї регламентації і що відбувається зі свободою журналістської творчості.
Творчість – це процес людської діяльності, в результаті якого створюються якісно нові матеріальні та духовні цінності, або результат створення чогось суб'єктивно нового. Основним критерієм, що відрізняє творчість від виробництва (виготовлення), є унікальність її результатів. Результати творчості не можуть бути виведені безпосередньо з початкових умов. Можливо, ніхто, крім автора, не зможе досягти точно такого ж результату, створивши ті ж самі початкові умови. Таким чином, у процесі творчості автор вкладає в матеріал аспекти своєї особистості, які іноді не можна звести до трудової діяльності чи логічних міркувань, і виражає певні аспекти своєї особистості в кінцевому результаті. Саме цей факт додає цінності творчій роботі порівняно з виробництвом.
Сьогодні завданням журналістів, які працюють у медіа, є насамперед робота з мотиваційною сферою. Це означає етичне виховання та програмування поведінки особистості журналіста на справжню творчість у всіх професійних і життєвих ситуаціях.