Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Інформація виступає базою для перспектив розвитку людства, оскільки для постіндустріального суспільства доступ до інформації виступає не тільки умовою життя, але й способом успішної самореалізації. Внаслідок цього виникає новий вид діяльності людини – інформаційна діяльність.
В умовах глобалізації та активної світової інтеграції для України засоби масової інформації набувають особливого значення. Політичні рішення, духовні орієнтири, історія нашої держави, перспективи на майбутнє – все це стало об'єктом відображення в сучасній журналістиці.
Кардинальні зміни в соціально-економічній, культурній та політичній ситуації стали причиною важливих змін в сучасній українській журналістиці. Активний розвиток ЗМІ змінило форми і вимозі подачі інформації для аудиторії.
В сучасній Україні інформаційна сфера функціонування суспільства виступає однією із найважливіших, зокрема для журналістики. Українська журналістика знаходиться на етапі свого розвитку, ці зміни зумовлені виникненням простором мас-медіа.
Інтернет має цілу низку специфічних комунікаційних та інформаційних особливостей, які зумовлюють появу нових видів і жанрів журналістської творчості, зокрема інтернет-видання.
Актуальність цієї проблеми зумовлена стрімкими темпами розвитку нових органів масової інформації – періодичних інтернет-видань. В даний час діяльність інтернет-редакцій систематизована, не вивчений досвід, накопичений за роки їх існування.
Інтернет-видання функціонує в глобальної комунікаційної мережі Інтернет у вигляді електронних даних, організованих у формі сайту. Це змінює досить багато в способі створення видання, його змісту, структури, апараті, мові й стилі матеріалів. Головним чином це пов’язано з особливостями сприйняття читачем інформації з екрану монітора – такими властивостями інтернет-середовища, як інтерактивність, мультимедійність, гіпертекстуальність.
Треба зазначити, що сьогодні відсутність загально вироблених підходів до структурування інформації в інтернет-виданнях спричиняє труднощі в практичному дослідженні нових жанрів інтернет-журналістики даного типу. Сьогодні досі немає чіткого визначення інтернет-видання, не дослідженні його специфічні риси. Не всі аспекти потенціалу інтернет-видань вивчені повністю.
Ступінь вивчення проблеми. Проблемами інтернет-журналістики та медіа-простору займалося багато дослівників. Можна назвати праці В.Іванова, О.Мелещенко, Б.Потятинника, П.Салиги, В.Наумова тощо.
Різні аспекти функціонування нового типу медіа вивчали А.Данилюк, Н.Штанько, І.Балинський, Н.Фурманкевич, І.Артамонова, О.Коцарев тощо.
У цих роботах містяться цінні матеріали з питань дослідження особливостей новітніх електронних видань, їх вплив на аудиторію, на формування ціннісних установок, способи подачі інформації тощо.
Але, тим не менш, до цих пір немає глибоких і системних досліджень, присвячених особливостям структурування інформації в інтернет-виданнях.
Об'єктом дослідження виступають інтернет-видання як новий вид журналістської творчості.
Предметом дослідження є специфічні функціонально-жанрові особливості інтернет-видань.
Матеріалом дослідження став контент сайтів таких інтернет-видань: «Телевізійна служба новин», УНІАН, «День», «Дзеркало тижня», «Українська правда», «Кореспондент»
Метою нашого дослідження виступає вивчення поняття про сучасне інтернет-видання як новий тип журналістської творчості, виявлення специфіки структури інформації в сучасних інтернет-виданнях та аналіз особливостей структурування інформації в інтернет-виданнях.
Виходячи з мети нашого дослідження, а так само з визначених нами об'єкта і предмета, виділимо те коло завдань, які будуть вирішуватися в ході проведення дослідження:
1. Дати поняття про сучасне інтернет-видання як новий тип журналістської творчості;
2. Розглянути підходи до структурування інформації і організації простору інтернет-видань;
3. Виявити сучасні способи структурування і подачі матеріалу в інтернет-журналістиці;
4. Схарактеризувати специфіку структурування інформації інтернет-видань і їх стильове навантаження;
5. Провести аналіз особливостей структурування інформації в інтернет-виданнях.
Теоретико-методологічна основа дослідження. У роботі були використані різні наукові підходи і методи дослідження. Зокрема, слід виділити системний підхід, на основі якого проводився аналіз особливостей функціонування інтернет-видань в медіа-просторі. Важливим бачиться обґрунтувати особливу роль структурно-функціонального підходу, який з'явився істотною підмогою в процесі структурування зібраного фактологічного матеріалу. Крім того, були використані порівняльний аналіз, описовий метод, що дозволили провести аналіз структури подачі матеріалу в інтернет-виданнях. Методи аналізу і синтезу були використані для підведення підсумків і написання висновків до роботи.
Практична значущість роботи визначаються тим, що висновки, зроблені в курсовому дослідженні можна використовувати для розуміння багатьох позицій в аналізі специфіки сучасних інтернет-видань. Оброблений і систематизований нами матеріал буде корисний при складанні курсу «Теорія журналістської творчості».
Структура роботи. Робота складається з вступу, трьох розділів з підрозділами, висновків та списку використаної літератури.