Зразок роботи
ВСТУП
Переддипломна практика – це безцінний період у житті кожного студента, коли теоретичні знання поєднуються з практичною реалізацією. Вона дозволяє крокувати пліч-о-пліч з відомими фахівцями та зазирнути у світ справжнього професійного середовища. Моя практика на підприємстві, що займається ЗЕД, не стала винятком.
Проходження практики на підприємстві, що займається ЗЕД, надає великий досвід для студентів. Вона надає впевненість у своїх знаннях та навичках, поглиблює розуміння принципів та складнощів зовнішньоекономічної діяльності.
Об’єктом дослідження виступає товариство з обмеженою відповідальністю «Шполянський завод продтоварів» (далі – ТОВ Шполянський завод продтоварів), а предметом – зовнішньоекономічна діяльність підприємства.
ТОВ «Шполянський завод продтоварів» є сучасною виробничою компанією, яка спеціалізується на зовнішньоекономічній діяльності. Завдяки своїй досвідченій команді фахівців, підприємство успішно впроваджує стратегії міжнародного бізнесу та забезпечує ефективну торгівельну діяльність як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому ринку.
Проходження практики на даному підприємстві дає можливості поглибити розуміння процесів, що відбуваються у сфері Ретельне вивчення та оформлення необхідної документації, такої як договори, комерційні пропозиції, транспортні документи та митні декларації, надасть можливість познайомитися зі складними процедурами та вимогами, що стосуються міжнародної торгівлі. Цей досвід надасть в майбутньому впевненості та компетентності в ефективному веденні бізнесу на міжнародному рівні.
Метою переддипломної практики є розуміння процесів та процедур, пов'язаних з зовнішньоекономічною діяльністю, вивчення основних аспектів експорту, імпорту, митного оформлення, транспортування та страхування товарів, а також міжнародних торговельних угод.
Основними завданнями є:
- ознайомитись із організацією діяльності підприємства в цілому і відділу ЗЕД;
- з’ясувати легітимність здійснення підприємницької та ЗЕД. Нормативне регулювання ЗЕД підприємства;
- визначити порядок укладання договорів ЗЕД підприємством;
- дослідити порядок відображення операцій ЗЕД підприємства в обліку та звітності;
- охарактеризувати виконання операцій з валютною виручкою суб’єкта ЗЕД;
- висвітлити порядок застосування кодів товарів за УКТЗЕД;
- дослідити порядок застосування умов поставки товарів;
- з’ясувати порядок декларування товарів митним органам;
- визначити порядок сплати митних платежів підприємством;
- визначити комерційні та митні ризики підприємства при здійсненні ЗЕД.
Інформаційною базою є: нормативно-правова база, а саме Конституція України закони України, Бюджетний кодекс України, Митний кодекс України, постанови Верховної Ради України, укази та розпорядження Президента України, інструкції, накази, методичні рекомендації, листи ДМС України, наукові статті вітчизняних та зарубіжних авторів, дисертації на здобуття наукового ступеня, підручники та посібники з обраної тематики, а також документація ТОВ «Шполянський завод продтоварів».