Політична біографія Леха Валенси (ID:1031518)
Зміст
ВСТУП…………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ПОЧАТОК ПОЛІТИЧНОЇ КАР'ЄРИ ЛЕХА ВАЛЕНСИ ……7
1.1. Біографічні відомості: дитинство, освіта, рання трудова діяльність. ……7
1.2. Участь у створенні і діяльності «Солідарності»…………...………………10
1.3. Перший злам: введення воєнного стану у Польщі і реакція Валенси. …..13
1.4. Роль Валенси у переговорах за «круглим столом» та демократичні реформи……………………………………………………………………………17
РОЗДІЛ 2. ПРЕЗИДЕНТСТВО ТА ПІЗНІША ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ…………………………………………………………...…………22
2.1. Президентські вибори 1990 року: кампанія, стратегії, перемога…………... 22
2.2. Основні реформи та політики під час президентства. ……………………….25
2.3. Вплив президентства на внутрішню та зовнішню політику Польщі. ………28
2.4. Життя після президентства: продовження впливу на політику та громадське життя………………………………………………………………………………..31
ВИСНОВОК………………………………………………………………………..
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………….
ДОДАТКИ………………………………………………………………………….
Зразок роботи
Лех Валенса – одна з найяскравіших постатей сучасної польської політики та історії. Фігура, суперечки про роль і значення якої, політичного життя Польщі не вщухають і досі. Польські історики, як і закордонні, зараз не можуть сказати, ким точно був Валенса та яку роль він зіграв в історії. У 80-х – 90-х роках репутація президента-електрика була безперечна: він той, хто звільнив Польщу від комуністів та впливу Росії .
Лех Валенса народився 29 вересня 1943 року у невеликому селі. Попове. Батько помер у концтаборі та його вітчимом став брат батька . Лех ненавидів вітчима і навіть уже в зрілому віці найчастіше, називав його скнаром. «Розлом у сім'ї повис над усім моїм дитинством та подальшою життям», – згадував він . Але саме раннє сирітство, міцне здоров'я та міцні нерви, почуття господаря, чоловіки в сім'ї стали підставою для формування у майбутньому самовпевненої особистості, яка змогла втілити свої амбіції у життя .
Життя в польському селі було похмурим із обмеженими можливостями для соціального розвитку. Крім роботи на сімейній фермі, Валенса відвідував заняття в сільській школі та месу в місцева католицька парафія. Він ніколи не переймався школою і мало надходив як студент, зробив відчував сильну спорідненість, проте, з церквою і розвинув глибоке почуття католицької віри, яку він вважали, що вони зробили значний внесок у польську ідентичність.
Аспекти особистості Валенси, які помітно позначилися в його лідерстві, вже були помітні у його дитинстві та ще більше загострився в пізньому підлітковому віці, особливо його непокора владі (націлена переважно на свого вітчима) і його схильність до ризику. Ці дві характеристики є серед них часто згадується дослідниками лідерства як особливо поширене серед майбутніх лідерів. Гарднер зазначає що здатність ризикувати демонструє впевненість у собі, яка може привести до успіху, а непокора відображає готовність покладатися на себе замість того, щоб дотримуватися обмежень, встановлених іншими .
Ще в школі Лех виявив себе як чудовий організатор. Вчителі згадують Валенсу як людину швидкого інтелекту, але концентрація і gосидючість залишали бажати кращого. Майбутній президент часто зізнавався, що в школі вчителі зламали не одну вказівку про його голову . Відразу після закінчення школи він поїхав до найближчого великого міста.
Освіту механіка здобув у Липне, а потім і електрика. У 1964 році розпочав дворічну військову службу, закінчивши її у званні капрала .
«Маленький капрал» - це прізвисько в майбутньому надовго закріпилося за Валенсою . Після служби він потрапив до міста Гданськ, із яким надалі і буде пов'язане все його життя . У 1967 році Лех Валенса знайшов роботу в швидко розвивається судноверфі імені Леніна. Знайомі Валенси тих часів згадували про нього як енергійну, дотепну молоду людину, але абсолютно не цікавиться політикою .
Інші роботи з даної категорії: