Забудова єгипетських міст періоду Нового та Пізнього царства (ID:1124874)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЗАБУДОВИ ЄГИПЕТСЬКИХ МІСТ НОВОГО ТА ПІЗНЬОГО ЦАРСТВА 5
1.1. Єгипетські будівельні конструкції і форми 5
1.2. Архітектура Нового царства (1555-1090 роки до н.е.) 8
1.3. Архітектура Пізнього царства (XI ст. - 332 р. до н. е.) 16
1.4. Житлова архітектура Стародавнього Єгипту 20
РОЗДІЛ 2. ЗНАЧИМІСТЬ ЗАБУДОВ ЄГИПЕТСЬКИХ МІСТ НОВОГО ТА ПІЗНЬОГО ЦАРСТВА 24
2.1 Внесок архітектури Нового та Пізнього царства в світову культуру 24
ВИСНОВКИ 27
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 28
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Стародавній Єгипет одна з колисок цивілізації. Багато що було створено єгиптянами в області мистецтва вперше в історії цивілізації.
Єгипет перший дав світові кам’яну архітектуру, скульптурний портрет.
Культура Стародавнього Єгипту важлива для сучасності, так як людству необхідно знати про свої найдавніші корені для кращого розуміння світової культури.
А ще досліджувати стародавній Єгипет актуально, тому що інтерес до цього у людства не вичерпується, тому що багато в цій темі загадкового і незрозумілого.
Найдавніший Єгипет розташовувався у дельті ріки Нілу та в її вузькій долині, що простягнулася на тисячі кілометрів з півночі на південь. У незапам’ятні часи ці місця являли собою непролазні болота, що кишіли зміями, крокодилами, москітами. Тільки наполеглива праця сотень поколінь єгиптян перетворила ці болота на квітучий оазис, для чого довелося побудувати греблі, канали, водосховища, найскладніші комплекси іригаційних споруд.
Особливості архітектури Стародавнього Єгипту багато в чому визначили той факт, що в цій країні не було будівельного лісу. Тому основним будівельним матеріалом був камінь.
Кам’яна архітектура Стародавнього Єгипту в першу чергу служила потребам релігії. Палаци, житлові будинки будувалися з легких і нетривких матеріалів. З каменю зводилися лише храми богів і комплекси гробниць, причому будувалися вони на століття. Природно, що саме ці кам’яні споруди дійшли до наших днів, витримавши випробування часом. Саме в Єгипті починається історія архітектури.
Кращі пам’ятники архітектури давньої цивілізації були побудовані з ідеологічних цілей. Вони демонстрували необмежену владу безсмертних фараонів. Відмінною рисою будівель стародавнього Єгипту стало велич, монументальність і масивність.
Об’єктом курсової роботи є архітектура Нового та Пізнього царства.
Предметом курсової роботи є види, методи та способи забудови єгипетських міст періоду Нового та Пізнього царства.
Мета курсової роботи. Надати опис архітектурі Нового та Пізнього царства.
Згідно заданої мети необхідно вирішити такі завдання:
1. Описати архітектуру Нового царства;
2. Описати архітектуру Пізнього царства;
3. Описати архітектуру житлових будинків єгиптян.
Курсова робота складається з 30 сторінок друкованого тексту, вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел. У списку використаних джерел 30 найменувань.
Інші роботи з даної категорії: