Історія Миколаєва, Одесси, Херсону (ID:1126649)
Зміст
Зміст
Історія Херсону 3
Історія Миколаїва 8
Історія Одеси 13
Список літератури 18
Зразок роботи
Історія Херсону
Херсон - одне з ви значніших міст півдня України, остання річкова зупинка на блакитному шляху країни. Місто розташувалося на високому березі Дніпра, який розлився багатьма рукавами, огортаючи житлові масиви мальовничими плавнями на десятки кілометрів навкруги.
Херсон серед інших українських міст молодий, але виріс на землі, яку торкнулася висока антична цивілізація ще в VІ столітті до нашої ери. Чисельні давньогрецькі пам'ятки тих часів можна побачити зараз у музеї. Якою була Херсонщина в V ст. до н.е. докладно розповів давньогрецький географ Геродот. Перебували тут люди і раніше, в ІІІ-ІІ тисячолітті, про що свідчать археологічні знахідки в центрі міста. Звичайним виглядає і скіфське поховання ІV-ІІІ ст. до н.е. на території Херсона. Свідоцтво залишили по собі люди римської цивілізації та половці. Але найважливішим попередником Херсона можна вважати місто Олешшя ХІ-ХІІІ ст., яке знаходилося на Великому Потьомкінському острові, що поруч з Гідропарком. Є свідчення, що це поселення існувало ще за римських часів і належало херсонітам, громадянам стародавнього Херсонесу (на місці Севастополя), який римляни називали Херсоном. Там у 988 році охрестився київський князь Володимир, після кого християнство стало офіційною релігією Київської держави. Саме ця подія спонукала засновника Херсона Григорія Потьомкіна дати таку назву першому місту, яку з'явилося на відвойованих у турків землях. Назва символізувала повернення християнства в Причорномор'я (слово «Херсонес» перекладається з давньогрецької як «півострів»).
Херсон був заснований у 1778 році на місці колишньої російсько-запорізької фортеці Олександр-Шанць, яку було зведено в попередню війну з Турцією в 1737 році. Саме біля його кордонів розташувалася нова суднобудівна верф, зі стапелів якої в 1783 році зійшов перший корабель Чорноморського флоту «Слава Катерини». У ті роки Херсон досяг найбільшої слави. Міжнародний морський порт, право вільної торгівлі «порто-франко», значні капіталовкладення в розбудову міста сприяли його швидкому розвитку. Херсон пишається сузір'ям імен видатних людей, які пов'язали своє життя та діяльність з їм у XVІІІ столітті: Іван Ганнібал - перший будівничий; Федір Ушаков будував зі своєю командою власний корабель, боровся з епідемією чуми; французький барон Антуан відкрив першу і найбільшу торгівельну контору; спадковий принц Фрідріх Вюртемберзький займав посаду губернатора міста; видатний російський інженер Микола Корсаків будував фортецю; архітектори Клод Буржуа, Матвій Козаків, Іван Старов приймали участь в забудові міста; видатний лікар Данило Самойлович лікував людей; Олександр Суворов захищав місто та проектував тут південні фортеці; адмірал Микола Мордвінов керував херсонським адміралтейством; видатний англієць Джон Говард вивчав передовий досвід тюремної системи та медицини; художник, засновник нового жанру в російському живописі - архітектурних видів - Федір Алексєєв написавши картину «Вид Херсона» (у зібранні Краєзнавчого музею).
.................
Інші роботи з даної категорії: