Зразок роботи
Вступ
Настав VII століття. Кінець світу не настав, але замість нього до Японії прийшли величезні зміни і почалися вони з принца Сьотоку - Тайс, а, точніше, з його законоположень, виданими в 603 році і принцом Наканое, який публічно відмовився від своїх земель, аргументуючи це тим, що вся земля повинна належати державі. Ці дві людини поклали початок процесу націоналізації землі в Японії. Поступово діяльність принца Наконое стала підтримуватися родом Фудзівара, людьми навчаються в Китаю, неповноцінного населення та інших пригноблених верств суспільства.
У 645 році на японський трон зійшов імператор Котоку, правда дорога до трону була обагрена кров'ю роду Сога. Котоку можна вважати імператором змін. Вже через рік свого правління він видає Маніфаст Тайка - маніфест великих змін, у відповідності з яким :
- відбулася зміна кланової структури країни на державну адміністративно -територіальну систему з чиновницьким апаратом, який утримувався за рахунок скарбниці
- була введена надільне - подушна система, відповідно до якої на одного чоловіка приходило 0, 25 га землі, а на жінку - 0,2 га.
У літературі читач часто може зустріти термін " переворот" Тайка. Багато тлумачать його як стрімкі зміни в країні пов'язані з приходом на трон імператора Котоку, проте це не так. Його реформи тривали протягом десятків років починаючи з 646 року прийняття маніфесту Тайка і закінчилися в 720 році. Настільки тривалі в часовому аспекті реформи пов'язані з тим, що імператор боявся виникнення бунтів і військових зіткнень між кланами, завдяки цьому імператорський дім зміг добитися не ломки японської системи, а гнучкою її перебудови під їхні потреби. Чому гнучкої перебудовою ? Та тому що на державні пости на місцях призначали місцеву знати, а нижчі верстви населення отримали вигоду від того, що стали державними підданими. Надільна система була прийнятна для Японії у зв'язку з класичним для неї подушним розподілом земель у громадах. Взаємовідносини між кланами було збережено, єдине, що вони втратили це свій вплив на політичному рівні.
Не варто думати, що імператор Котоку просто взяв і вирішив зламати лад в країні. До цих зміна Японія йшла вже дуже давно. Введення нових титулом і рангової системи дозволило імператору контролювати клани. Молоді клани отримували підвищення статусу, а старі або знижувалися в статусі або залишалися на тому ж положенні.
Саме поступове, тривале реформування дозволило уникнути кровопролиття, воно не дозволяло Китаю втручатися (до речі, в певний момент реформ імператорський дім вирішив порвати відношення з Китаєм, щоб обгородити себе від небезпеки вторгнення з боку свого сильного сусіда).
Реформи Котоку продовжив імператор Темму 673-686 року на цей час припав пік реформ. У той час Маніфест Тайка втілився в життя у всій своїй красі. Правда Темму не зупинився на цьому він вирішив відокремити буддійську церкву від держави, була введена щорічна звітність про виконану роботу чиновниками. Поступово відбувалося ослаблення китайського впливу на країну.
Реформи Тайка підійшли до кінця в початку 8 століття, це пов'язано з прийняттям у 702 року Кодексу Таехоре, перенесенням столиці в м. Нара ( 710 р.) і складанням літописів за китайським зразком " Кодзікі " (712 р.) і " Ніхонгі " ( 720 р.). До речі літописі представляли собою письмову фіксацію канону сінто.