Роль і значення джерелознавчих і допоміжних дисциплін у вивченні історії первісного суспільства (ID:1130443)
Зміст
Зміст
Вступ ………………………………………………………………………………3
1. Роль джерелознавчих і допоміжних дисциплін у вивченні історії первісного суспільства
1.1. Археологічні джерела ………………………………………………………5
1.2. Етнографічні джерела ……………………………………………………..9
1.3. Антропологічні джерела …………………………………………………...13
Висновок …………………………………………………………………………18
Список літератури ………………………………………………………………20
Зразок роботи
Вступ
Субдисциплінарний аспект висвітлює взаємозв'язок історичного джерелознавства з комплексом спеціальних історичних (джерелознавчих) дисциплін (СІД). Системний аналіз структури джерелознавства дає можливість з'ясувати місце і роль у ній спеціальних історичних дисциплін, які вважаються підлеглими джерелознавству, є його субдисциплінами.
Актуальність дослідження. Будучи підсистемою джерелознавства, спеціальні історичні дисципліни самі виступають як система, що має власну структуру. Деякі історики за основу групування дисциплін беруть типи і види джерел, котрі вивчають спеціальні дисципліни, інші – проблеми, які ними досліджуються, треті – функції, що їх виконують спеціальні дисципліни в рамках джерелознавства, четверті – характер і особливості їхніх методичних прийомів.
Найбільш обґрунтованим і чітким нам видається поділ спеціальних історичних дисциплін на два класи: 1) дисципліни, завданням яких є вивчення окремих типів (видів) джерел (нумізматика – монети, сфрагістика – печатки, геральдика – герби); 2) дисципліни, що розробляють спеціальні методи роботи з джерелами і вивчають окремі риси та елементи, притаманні джерелу, незалежно від його видової приналежності (палеографія – зовнішні ознаки писемних пам'яток, хронологія – системи літочислення тощо). Відрізняються ці класи предметом дослідження. Нерідко вони можуть вивчати одні й ті ж джерела, проте кожна з дисциплін використовує свої специфічні методи, пристосовуючи їх до різних за формою, змістом та функціями у суспільстві джерел. Так, маючи загальний з джерелознавством об'єкт вивчення, зазначені дисципліни вирішують окремі питання, що допомагають історику дістати комплексне, досить повне уявлення про дане джерело.
Все це і зумовило вибір теми мого реферату «Роль і значення джерелознавчих і допоміжних дисциплін у вивченні історії первісного суспільства»
Обєктом мого дослідження виступають джерелознавчі і допоміжні дисципліни.
Предметом же дослідження є роль джерелознавчих і допоміжніх дисциплін у вивченні первісного суспільства.
Мета мого дослідження це визначення ролі джерелознавчих і допоміжних дисциплін в історії первісного суспільства.
Виходячи з мети мого дослідження переді мною постають наступні завдання:
Проаналізувати наукову літературу з данного питання
Визначити роль археологічних, етнографічних та антропологічних джерел у дослідженні історії первісного суспільства.
Зробити висновки з теми мого дослідження.
Структура мого реферату: вступ, основна частина, висновок та список літератури.
Інші роботи з даної категорії: