0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 09:00 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

  1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
  2. Відкрийте Ваше замовлення
  3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Молодь як об’єкт боротьби між ОУН та радянською владою на західноукраїнських землях у 1944 – середині 1950-х роках (ID:306684)

Тип роботи: курсова
Дисципліна:Історія
Сторінок: 38
Рік виконання: 2019
Вартість: 350
Купити цю роботу
Зміст
ВСТУП 3 ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ ЩОДО ЗАЛУЧЕННЯ МОЛОДІ ДО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ У 1944 – СЕРЕДИНІ 1950-Х РР. 6 1.1. Основні засади пропагандистської роботи ОУН з молоддю 6 1.2. Діяльність молодіжних структур ОУН 10 1.3. Періодичні молодіжні видання Організації 14 МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА УРСР НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ ПРОТЯГОМ 1944 – СЕРЕДИНИ 1950-Х РР. 19 2.1. Основні напрямки реалізації молодіжної політики владною партією 19 2.2. Радянська освітня система як ідеологічний інструмент держави щодо роботи з молодим поколінням 23 2.3. Особливості радянської молодіжної періодики на західноукраїнських землях післявоєнного періоду 27 СПИСОК ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ 34
Не підійшла ця робота?
Ви можете замовити написання нової роботи "під ключ" із гарантією
Замовити нову
Зразок роботи
Актуальність дослідження. Молодь традиційно виступає активним учасником змін суспільно-політичного життя держави. Від того, наскільки влада звертає увагу на проблеми молодого покоління залежить не тільки її теперішній стан, але й перспективи майбутнього розвитку. Тому молодіжна політика завжди є одним із пріоритетних напрямків державних інтересів будь-якої країни. Від початку свого утворення, а особливо у період сталінського тоталітарного режиму, радянська держава всілякими способами намагалася залучитися підтримкою молоді. З цією метою формувалася ступенева система дитячих, юнацьких, молодіжних організацій, покликаних формувати «радянського громадянина» з відповідними світоглядними орієнтаціями. Кожен громадянин СРСР, починаючи з «жовтенятського» віку, виховувався у дусі абсолютної, беззаперечної відданості ідеалам більшовицької парії та особисто її вождям – «великого Леніна» і «батька народів Сталіна». У 1939–1940-х рр. радянська влада реалізовувала цю ідеологію на новоприєднаних територіях, у тому числі – Західній Україні. Однак під час проведення радянізації більшовицька партія зіткнулася із опором місцевого населення у формі націоналістичного підпілля та Української повстанської армії (УПА), активними учасниками якого виступала місцева молодь. В результаті, обидві ворогуючі сторони – радянсько-партійний апарат та націоналістичне підпілля, одне із найважливіших своїх завдань бачили у тому, щоб залучитися підтримкою молоді. Вивчення уроків минулого, зокрема, особливостей організації молодіжної політики в умовах ворожого оточення, необхідне для розуміння її важливості у контексті майбутньої інтеграції окупованих територій Донбасу та Криму до складу України. Мета дослідження полягає у визначенні чинників, які впливали на формування суспільно-політичних поглядів та ідейних переконань молоді західних областей України. Відповідно до мети дослідження визначено такі завдання:  проаналізувати історіографію та джерельну базу роботи;  систематизувати й проаналізувати основні засади пропагандистської роботи ОУН з молоддю (діяльність молодіжних структур, періодика тощо);  визначити шляхи, засоби та методи проведення молодіжної політики радянської влади на західноукраїнських землях, а саме, освітню систему, створення різновікових організацій та розповсюдження відповідної періодики (газет і журналів) тощо.