Козацтво Херсонщини (ID:514320)
Зміст
Вступ……………………………………………………….ст.3-4
Розділ 1. Визначення терміну «козацтво»……………..……………….…………….ст.5-8
Розділ 2. Формування та розвиток Кам'янської Січі…………………………………………………………….ст.9-11
Розділ 3. Формування та розвиток Олешківської Січі……………………………………………….…………ст.12-14
Висновки………………………………………………ст.15-16
Список використаних джерел та літератури……………………………ст.17-18
Зразок роботи
Актуальність теми: на сьогодні однією з найгостріших тем історії України є формування та розвиток українського козацтва, адже по сей день не припиняються дослідження істориків, археологів, етнографів та інших спеціалістів. Також варто зазначити, що на території Херсонської області є головним чином всім добре відомі Кам'янська та Олешківська Січі, які потребують подальшого вивчення. Крім того, наявність козацьких утворень на Півдні України дає змогу зазначити, що незважаючи на розподіл українських земель Річчю Посполитою, Російською та Османською імперією протягом декількох століть, українці все одно мали один так би мовити напрямок історичного розвитку, який легко можна простежити за елементами культурної спадщини.
Стан досліджуваної наукової проблеми: сьогодні існує безліч наукових праць авторів як вітчизняного, так і зарубіжного походження, які присвячені темі українського козацтва, однак якщо говорити про козацтво на території Херсонської області, то можна вказати на те, що дослідників порівняно менше, ніж тих, які вивчають наприклад, Чортомлицьку Січ. В першу чергу це пов'язано з тим, що Кам'янська та Олешківська Січ потребують особливого роду дослідження, переважно направлені на археологічні розкопки, адже зберіглося дуже мало історичних джерел, які б могли допомогти науковцям у пошуках знань. Козацькі Січі на території Херсонської області вивчали такі видатні науковці як В. І. Гошкевич, Ф. С. Агарков, М. І. Блажков, А. О. Козловський, В. Є. Ільїнський та М. П. Оленковський.
Мета дослідження: дослідити наукові праці, присвячені темі українського козацтва на території Херсонської області та провести короткий історичний огляд формування Кам'янської та Олешківської Січей.
Предмет дослідження: історія формування українського козацтва
Об'єкт дослідження: культурно-історична спадщина козацтва Херсонщини
Хронологічні межі охоплюють період від початку ХVIII до ХІХ століття
Географічні рамки визначають територію Південної України, а саме Херсонської області на правому березі Дніпра в урочищі Кам'янка, що знаходиться поблизу сучасного с. Милове Бериславського району та на лівому березі Дніпра в урочищі Олешки недалеко від м. Цюрупинськ.
Методи дослідження: для реалізації поставленої мети дослідження була використана сукупність загальнонаукових методів пізнання, а саме аналіз і синтез, конкретизація та індукція.
Завдання дослідження:
1.Визначити тлумачення терміну «козацтво» в сучасній українській історичній науці
2.Дослідити культурно-історичну спадщину козаків у вигляді Кам'янської та Олешківської Січей, які знаходяться в Херсонської області
3.Проаналізувати історію створення та зробити висновки щодо ролі в контексті впливу на історичний розвиток Херсонського краю вище вказаних козацьких утворень
Інші роботи з даної категорії: