Зразок роботи
Вступ
Китай – це велика стародавня країна, цілий світ, котрий можна поставити в паралель лише зі світом давнього Риму; це одна з найголовніших гілок людської цивілізації, котра дала гуманістичну філософію, неперевершений живопис, велику поезію. Самоназва Китаю – Чжунго (Серединне царство), – це ім’я, котрим китайці до сьогодні називають свою країну, і воно зумовлює долю держави.
Велич Китаю прослідковується у всьому: у висоті хмарочосів і гір, в кількості людей і цікавих місць, в бажанні перевершити всіх і все. Саме це допомогло йому стати лідером з виробництва промислових і побутових товарів та електроніки.
За свою більш як трьохтисячолітню історію китайський народ .........
Китайська цивілізація у всі часи є дуже загадковою та цікавою для вивчення. І це багато в чому пов'язане з численними відкриттями китайців у науці та техніці. Безперечний величезний і неоціненний внесок стародавнього Китаю в історію всієї світової цивілізації.
У середньовічному Китаї держава і суспільство продовжували дотримуватися багатьох правил життя, які розробив Конфуцій ще у середині І тис. до н.е. У середні віки його оголосили «першим святим». Його називали «учителем 10 тисяч поколінь», «імператором без трона». На його честь будувалося багато храмів.
Згідно з вченням Конфуція і уявленнями китайців, кожен у суспільстві повинен знати своє місце: правитель – чесно правити і піклуватися про підданих, чиновники – давати йому мудрі поради, селяни – чесно працювати. Вірність, покірність, доброта і співчуття, почуття обов`язку, повага до старших і до батьків проголошувалися головними чеснотами благородної і достойної людини. Їй потрібно було засвоїти 300 головних і 300 додаткових правил поведінки.
........
У VI ст. з'явилися у Китаї перші сірники. Вважається, що своєю появою вони зобов'язані облогу імператорського палацу 577 р. у північному царстві Ці. Коли в обложених вийшов весь трут, хтось придумав занурювати маленькі соснові палички в сірку і, висушивши, тримати їх напоготові. Спочатку цей чудовий винахід називали «рабом, що приносить вогонь», а пізніше, коли сірники почали продавати, з'явилася нова назва – «запальні палички».
У 682 р. китайський алхімік Сун Симяо описав палаючу суміш сірки, селітри та тирси – порох. У 808 р. його співвітчизник Цинь Сюйцзи представив опис пороху, що складався з суміші сірки, селітри та порошку тирси. У 682 р. китайський алхімік Сун Симяо описав палаючу суміш сірки, селітри та тирси – порох. У 808 р. його співвітчизник Цинь Сюйцзи представив опис пороху, що складався з суміші сірки, селітри та порошку тирси. У 1232 році гарнізон Кайфіна при обороні міста вперше в історії застосував гармати.
Ще один винахід китайців – фарфору (слово походить від перського «фагфур» – «китайський імператор»). Високохудожні фарфорові вироби вивозилися до всіх країн світу.
..
Висновок
Користуючись рядом літературних джерел інформації, та власними набутими знаннями, проаналізовано та висвітлено обрану тему. Варто підбити підсумки.
Відкриття китайців зроблено не тільки над якоюсь окремою галуззю науки, наприклад астрономії, а й у багатьох інших. Наукові знання китайців досягли висот і в математиці, і фізиці, і будівництві, і гідротехніці, і медицині. Відкриття компаса, пороху, сейсмографа, механічного годинника та техніки шовкового ткацтва також належить мудрим і загадковим китайцям.
Значними були досягнення китайських медиків.