Вклад Джона Фрімена у теорію і практику менеджменту (ID:254391)
Зміст
Вступ 3
1. Організаційна екологія 4
2. Теорія «ширини ніші» 8
3. Критики теорії Дж. Фрімена 9
4. Подальший розвиток теорії Дж. Фрімена 12
Висновки 14
Список використаної літератури 16
Зразок роботи
1. Організаційна екологія
Світ організацій характеризується великою різноманітністю форм: великі компанії співіснують в ньому з численними малими; одні фірми мають розвинену бюрократичну структуру, а інші набагато більш спрощену; і хоча багато компаній є диверсифікованими, їх конкуренти можуть бути високо спеціалізованими. Звідки виникає це різноманіття і як воно змінюється з часом? Які організаційні форми пролиферируют? Як і чому зникають деякі типи організацій? Ці питання визначають суть того, що називається організаційної наукою або організаційної теорією. Майкл Ханнан і Джон Фрімен отримали широку популярність серед фахівців з організаційних наук після опублікування в 1977 р в "American Journal of Sociology" новаторською статті "The population ecology of organizations", в якій всебічно розглядалися поставлені вище питання. Екологія популяції або організаційна екологія (ОЕ) являє собою соціологічну теорію, в якій аналізуються відбуваються в популяціях організацій і між ними процеси.
Публікація в 1989 р книги М. Ханна і Дж. Фрімена Organizational Ecology ознаменувала перехід від стадії отроцтва до стадії зрілості тривали до того часу вже протягом дванадцяти років досліджень організаційних популяцій. Більш ніж будь-яка інша організаційна теорія організаційна екологія приділяє увагу внутрішню й зовнішню динаміку світу організацій. Як вже говорилося, метою вивчення організаційних форм є пошук відповіді на просте, але надзвичайно важливе питання про те, чому існує так багато різних типів організацій (Hannan and Freeman, 1977).
Організаційна екологія була і залишається революційною теорією, так як її основні припущення радикально відрізняються від більш традиційних підходів до функціонування організацій. Тому для першого знайомства з нею необхідно представити її ключові поняття і зіставити її з іншими організаційними теоріями. Потім ми введемо поняття селекції (в порівнянні з адаптацією), порівняльної інертності (в порівнянні з пристосованістю), конкуренції і легітимізації, ширини ніші і залежно від щільності, які також мають велике значення для ОЕ. У даній статті основна увага приділяється питанням теорії. Для більш широкого знайомства з ОЕ і її відгалуженнями ми відсилаємо читачів до робіт Дж. Баума (Baum, 1996), М. Ханна і Дж. Керрола (Hannan and Carrol, 1992), М. Хананом і Дж. Фрімена (Hannan and Freeman, 1989). Для початку необхідно зробити зауваження про природу ОЕ. ОЕ є чисто науковою теорією, в якій фактично не приділяється уваги її застосування менеджерами або особами, що визначають політику організацій. Тому в цій статті ми розглядаємо природу ОЕ, ігноруючи питання її практичного застосування.
Інші роботи з даної категорії: