Підсистема клімат-контролю в «інтелектуальному домі». (ID:193642)
Зміст
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СКОРОЧЕНЬ, ТЕРМІНІВ 6
ВСТУП 7
РОЗДІЛ 1 АНАЛІЗ ВАРІАНТІВ ПОБУДОВИ СИСТЕМИ «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ДІМ» 9
1.1. Принцип побудови системи інтелектуального дому 9
1.2. Архітектура системи клімат-контролю 21
1.3. Реалізація підсистеми клімат-контролю 26
1.4. Висновки до розділу 29
РОЗДІЛ 2 ПІДСИСТЕМА КЛІМАТ КОНТРОЛЮ 30
2.1. Структура підсистеми клімат-контролю 30
2.2. Загальний алгоритм роботи підсистеми 32
2.3. Вибір апаратного забезпечення 37
2.4. Вибір програмного забезпечення 42
2.5. Висновки до розділу 47
РОЗДІЛ 3 ПРОГРАМНА РЕАЛІЗАЦІЯ АЛГОРИТМУ УПРАВЛІННЯ 49
3.1. Програмна реалізація алгоритмів 49
3.2. Інтерфейс підсистеми 73
3.3. Висновки до розділу 78
ВИСНОВКИ 79
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 80
ДОДАТОК А 81
Зразок роботи
Тема дипломного проекту є актуальною, адже розроблена підсистема надає можливість кожній українській квартирі, будинку, приватним установам не відставати від сучасних побудов, які можуть використовувати свої функції за допомогою системи інтелектуальний дім:
1) клімат-контроль;
2) збереження та обробка інформації стосовно результатів оглядів;
3) інформування користувача про проблеми з кліматом.
Система інтелектуальний дім реалізовується за допомогою програмного комплексу модулів та системних плат. В інтересах розробленого проекту було проведено дослідження стандартів розробки архітектури. Змодельовано алгоритми: роботи підсистеми, збору даних, системи зв’язку за прямої необхідності покращення існуючих розробок. Хоча розвиток цих алгоритмів в системах SH (smart house) проводиться більше 10 років, він є актуальним і зараз, оскільки з розвитком Internet-технологій, їх характеристики потребують змін.
Проектовану систему запропоновано розробити за допомогою Ruspberry Pi. Цей продукт дозволяє поєднати різноманітні програмні технології: C++, PHP (Personal Home Page), SQL (Structured Query Language), HTML (HyperText Markup Language).
Ця тематика дипломного проекту відповідає цілям та завданням кафедри, щодо розробки фахівців в галузі системного програмування та включає знання з пройдених дисциплін.
Мета дипломного проекту – збереження та обробка інформації в єдиному просторі, комфортна робота з домашнім кліматом, знаходження оптимальної температури в будинку. Для досягнення визначеної мети ставляться такі завдання:
– спростити процес доступу до інформації;
– налагодити коректну передачу даних з датчиків;
– реалізувати прийнятний інтерфейс для підсистеми.
Об’єкт дослідження – розроблення підсистеми клімат-контролю для обслуговування жителів будинку.
Предмет дослідження – моделювання прототипу web-сервісу, який включає: базу даних, систему керування нею та інтерфейс.
Метод дослідження – моделювання прототипу підсистеми клімат- контролю в інтелектуальному будинку, яка включає: Web-сервер, систему керування та системні плати.
Новизна отриманих результатів – спрощено час передачі інформації за рахунок використання алгоритмів передачі даних, застосовано не стандартний стек технологій.
Матеріали дипломного проекту рекомендуються використовувати в будинках та квартирах при обслуговуванні жителів та у навчальному процесі.
Розроблено особисто. Алгоритм роботи підсистеми, алгоритм збору даних, алгоритм системи зв’язку. Створено Web-сервер на основі PHP, Apache web-сервер, HTML та SQL. Налаштовано процес збору та передачі інформації за допомогою Ruspberry Pi та Arduino.
Практичне значення результатів дає змогу користувачам розробленої підсистеми, регулювати клімат в своїх будинках.
Потенціал систем «інтелектуальних будинків» для українського ринку важко переоцінити. Використання концепції дозволяє досягти відчутного полегшення в керуванні клімату, енергозбереженні та комфорту. Цей фактор готові брати до уваги і будівельники, які передбачають застосування даної технології в 30% проектованих та збудованих будинків.
При виборі теми дипломного проекту, я зупинився саме на цій. Оскільки розроблена система може не тільки показати всі навички, набуті за період навчання, а й бути корисною в майбутньому.
Інші роботи з даної категорії: