Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження продиктована рядом обставин. Дозвілля є одною з найважливіших сфер повсякденного життя людини. Задоволеність якістю організації свого дозвілля, доступністю тих чи інших розваг і форм відпочинку є для людини не тільки індикатором його соціального стану, а й показником розвитку економіки країни в цілому і соціальної галузі зокрема. Крім того, поряд з утворенням, різні форми організації дозвілля здатні зробити серйозний вплив на світогляд, особливо світогляд дітей та молоді. Різке падіння доходів населення на початку-середині 90-х років призвело практично до розпаду індустрії організації дозвілля. Закрилися багато кінотеатри, парки, секції, спортивні споруди. Для значної частини городян з усіх раніше існуючих форм проведення вільного часу, за винятком різних хобі, залишилася тільки можливість перегляду телепрограм і серіалів.
Дисбаланс між потребами населення в якісному відпочинку і розвагах з одного боку, відносно невеликою кількістю висококласних розважальних закладів та значною кількістю сумнівних з іншого привів до того, що, згідно з даними інституту комплексних соціальних досліджень РАН, тільки 50, 9% жителів користуються послугами сучасної індустрії розваг. 9,7% віддають перевагу домашньому дозвіллю. 39,4% витрачають весь свій вільний час на різного роду захоплення (хобі) або зустрічі з друзями. Поганими свої можливості у сфері відпочинку вважають 32,3% жителів. Як видно з наведеної вище статистики лише трохи більше половини жителів є потенційними споживачами послуг, що надаються індустрією розваг. З урахуванням великої кількості різноманітних складових цієї сфери - від кінотеатрів до роллердромов - це дуже незначна кількість.
Ступінь дослідження теми. Дослідженням дозвілля США приділяли увагу багато вчених та науковців, а саме: Аванесова Г.А., Бауер Р., Богданова С.І., Бочарова В.Г., Волобуєв В.А., Гацук С.Ю., Даль В.І., Дулік В.З., Єрмілов А.В., Каплан М., Кисельова Т.Г., Колтер Ф., Піскунова І.А., Савченко А.М., Стеббинс Р.А., Стрельцов Ю.А., Цимбалюк Н.І., Чик Г.
Слід зазначити, що на Заході дуже серйозне ставлення до дозвілля. Він є однією з ключових домінант культурної політики. Проблема дозвілля розглядається як в теоретичному, так і в практичному планах.
Пов'язано це з тим, що роль дозвілля в досяжній перспективі буде зростати і далі. Сьогодні рівень розвитку цивілізації вимірюється не стільки характером виробництва матеріальних благ, скільки тим, як організовано дозвілля населення.
Проблеми дозвілля стали виходити на перший план в передових країнах Заходу ще наприкінці XIX в., коли різко зріс рівень промислового виробництва, і відбувся чіткий поділ робочого і неробочого часу. Від того, як використовувалося неробочий час, в кінцевому підсумку, залежала продуктивність праці. У міру зростання частки вільного часу зростало його значення і в соціальному плані. Питання про те, на що буде витрачено вільний час, став носити яскраво виражений соціальний та соціально-педагогічний аспект.
Питання про те, яким же чином країнам Заходу, в тому числі і США вдається забезпечити високий рівень рекреаційно-дозвільної діяльності для більшості своїх громадян, в тому числі і для тих, яких можна віднести до специфічних груп населення , є актуальним для вивчення.
Об'єкт дослідження – США.
Предмет дослідження – індустрія дозвілля.
Мета – розглянути досвід індустрії дозвілля в США.
Завдання дослідження:
охарактеризувати історичні та культурні передумови організації дозвілля в англомовних країнах;
виділити специфіку організації дозвілля в англомовних країнах в даний час.
У ході дослідження використовуються наступні прийоми і методи: загальнонауковий метод теоретичного системного аналізу, метод угрупувань, факторний аналіз, графічний аналіз.
Структура роботи: вступ, два розділи, висновок і список використаних джерел.