Культурна дипломатія (ID:1171433)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ КУЛЬТУРНОЇ ДИПЛОМАТІЇ, ЇЇ НОВІТНІ ЗАВДАННЯ ТА МЕТОДИ 5
РОЗДІ 2. ВИКЛИКИ ДЛЯ КУЛЬТУРНОЇ ДИПЛОМАТІЇ 14
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНОЇ ДИПЛОМАТІЇ 30
ВИСНОВКИ 38
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 40
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Сучасний період розвитку міжнародних відносин є одним із найбільш складних періодів для аналізу, оскільки він представлений великим об’ємом тенденцій, що сплетені одна з одною і відрізняються взаємовпливом одна на одну і на систему та окремих її учасників зокрема. Серед цих тенденцій, для прикладу, можна виділити наступні: процеси глобалізації, регіоналізації та фрагментації; демократизацію; підсилення ісламського фактору; розвиток транснаціонлаьних норм поведінки; підсилення інформаційної складової; вільний доступ до великого масиву інформації; гібридизацію загроз системам безпеки на різних рівнях; зміна глобальної культури спілкування; зростання значення громадської думки; переосмислення історичних подій і контекстів тощо.
Місце та роль будь-якої держави в сучасній системі міжнародних відносин залежить не лише від політичних, економічних, військових ресурсів, а й від її культурно-духовного потенціалу, культурної спадщини, що можуть бути потужним каталізатором в досягненні зовнішньополітичних цілей держав. Саме тому, міжкультурний діалог є вагомою складовою розвитку відносин між державами як двостороннього, так і багатостороннього формату.
Культурна дипломатія держави, першочергово, повинна віддзеркалювати культурні запити суспільства, слідувати за сучасними світовими культурними тенденціями, сприяти культурному розвитку суспільства та генерувати нові ідеї. Досвід демонструє, що міжкультурна комунікація є потужним засобом лобіювання національних інтересів, що й зумовлює актуальність обраної теми.
Метою даної курсової роботи є аналіз сучасного стану культурної дипломатії у світі.
Виходячи з мети курсової роботи, поставлені наступні завдання дослідження:
• визначити поняття культурної дипломатії, її завдання та методи;
• виокремити основні виклики для культурної дипломатії;
• проаналізувати перспективи розвитку культурної дипломатії.
Об’єктом дослідження є культурна дипломатія.
Предметом дослідження є особливості особливості процесу розвитку культурної дипломатії.
Методи дослідження. Методологія дослідження ґрунтується на комплексному використанні загальнонаукових та конкретно наукових методів: аналітичний, історичний, концептуальний.
Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел.
Інші роботи з даної категорії: