Зразок роботи
Необхідно відмітити, що мистецтво і технології виступають засобом опредметнення праці людини, вони поєднують художній образ із перетворенням навколишнього середовища. Мистецтво та технології не існують окремо від людини і суспільства і взаємопов’язані між собою.
Варто відзначити, що поширення нових і поліпшених матеріалів і технічних методів впливає на появу нових форм мистецтва і встановлює нові стандарти досконалості.
Необхідно мати на увазі, що під кінетичним мистецтвом вбачають напрям у сучасному мистецтві, що використовує не лише статичне зображення мистецьких творів, а й використовує ефекти реального руху всієї композиції або її складових. Основною тезою кінетизму є уявлення про те, що за допомогою освітлення та руху можна створити витвір мистецтва. Мистецькі об'єкти представляють собою рухомі установки, що створюють цікаві поєднання світла та тіні при переміщені, іноді зі звуковим супроводом.
Варто зазначити, що основними представниками кінетизму є Дьюла Кошице, Рой Аскот, Ліґія Кларк, Геліо Ойтисики та інші. Всі вони були певні, що мистецтво має відмовитися від усталених стабільних форм на користь відкритих конструкцій, які залучають глядача у трансформаційні процеси.
Цифрові технології справили значний вплив на розвиток сучасного мистецтва, що призвело до виникнення нових мистецьких напрямів, що поєднують в собі і мистецькі, і технологічні елементи.
Варто відзначити, що саєнс-арт або наукове мистецтво, - це галузь сучасного мистецтва, представники якої використовують при створенні мистецьких об’єктів різні концептуальні обґрунтування, методики і новітні технології. В творах саєнс-арту поєднуються органічні об’єкти з неорганічними, що демонструє взаємовплив та взаємопроникнення мистецтва та науки, що сприятиме в майбутньому виникненню нового стилю в мистецтві невіддільного від досягнень науково-технічного прогресу.
Отже, розглянувши взаємодію мистецтва і технологій, з'ясувалося, що вплив нових технологій на мистецтво незаперечно. У результаті впливу технологій на мистецтва утворився феномен цифрових мистецтв, або арт – медіа, для яких характерна інтерактивність, елітарність, нові художні засоби, форми і жанри. Найбільш поширеними видами цифрового мистецтва є відео – арт, мережеве мистецтво, анімація і т.д.