Конструкція стародруку. Аукціонні рекорди продажу за останні два роки (ID:204005)
Зміст
ВСТУП 3
1. КОНСТРУКЦІЯ СТАРОДРУКУ 4
2. АУКЦІОННІ РЕКОРДИ ПРОДАЖУ СТАРОДРУКІВ 9
2.1. Повний вавилонський Талмуд 9
2.2. «Математичні начала натуральної філософії» Ісаака Ньютона 11
2.3. Біблія на івриті: П'ятикнижжя з Хафтаротом і п'ятьма сувоями 12
ВИСНОВОК 15
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 16
Зразок роботи
ВСТУП
З давніх часів людство по-різному зберігало знання, отримані від своїх предків. Одним з найпоширеніших способів і до цього дня залишається складання книжковихколекцій або бібліографій.
Сьогодні книга – цене лише«джерело знань», але і фінансовий інструмент по вкладенню грошових коштів, який стоїть в одному ряду з інвестиціями у витвори мистецтва. Залежно від деяких ціна на раритетні видання може зростати 20% в рік. Вартість антикварної книги залежить від багатьох чинників, головними з яких є: вік і збереження книги, її та тематика. Чим старше і унікальніше видання, тим воно дорожче. В даний час на антикварному книжковому ринку зустрічаються, головним чином, речі XIX - начала XX століття. Книги XVIII століття потрапляють в продаж досить рідко, стародруки майже не зустрічаються - до вивозу з країни такі книги заборонені (як і деякі особливо коштовні варіанти видань XIX століття), якщо володіють статусом національного надбання.
Міжнародними товарними аукціонами є спеціально організовані, періодично діючі в певних місцях ринки, на яких шляхом публічних торгів в заздалегідь обумовлений час і в спеціально призначеному місці проводиться продаж заздалегідь оглянутих покупцем товарів.
Розкид цін на аукціонах на рідкісні видання вельми значний. Деякі видання коштують від 5-10 млн доларів і представляють велику історичну та культурну цінність, як пам’ятка історії.
ВИСНОВОК
Букіністичні торги завжди займають одну з лідируючих позицій на аукціонах і завжди проходять при повному аншлагу. Як правило, продажі близькі до 85%.
Інтерес до старої книги, затребуваність багатообразних спеціалізованих видань є якимсь показником утвореної суспільства, його культурної зовнішності.
Як показує статистика, старі або рідкісні книги стають не лише хорошим товаром, але і хорошим засобом для інвестування грошей. Наявність в будинку рідких книг свідчить не лише про високий культурний рівень даного сімейства, але і непоганий добробут.
По оцінках фахівців, гроші, вкладені в антикварні книги, дають в середньому від 10 до 20% річних у валюті. Цінність старовинних книг визначається розкішшю і рідкісністю палітурки (сап'янова, шкіряна і ін.), а також якістю паперу. Особливо цінується веленевий папір (з телячої шкіри). Ілюстрації, позначки авторів, екслібриси, вставки з дорогоцінних металів, наявність золотого обрізу і гравюр - все це значно збільшує вартість книги.
Антикварні книжкові ярмарки і салони досить давно і регулярно проводяться в багатьох країнах світу, старовинні книги завжди можна знайти в каталогах неспеціалізованих аукціонів, але потерті палітурки і старі сторінки на тлі спільного блиску і пишності представленого антикваріату попросту втрачаються.
Різноманітність цін на рідкіснісні видання дуже значна. Особливо цінні видання XV ст. і раніше. Деякі видання коштують від 5-10 млн доларів і представляють велику історичну та культурну цінність, як пам’ятка історії.
Інші роботи з даної категорії: