Художня своєрідність сонетів Вільяма Шекспіра (ID:153006)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ ..................................................................................................................4-5
Розділ 1. Епоха Відродження та сонетна творчість В. Шекспіра…....…….6-11
Розділ 2. Художня своєрідність сонетів В. Шекспіра...................................12-20
Висновки............................................................................................................21-23
Перелік використаних джерел......................................................................…24-25
Зразок роботи
ВСТУП
Вільям Шекспір, який народився у Англії та виховувався у заможній родині, поет та драматург, подарував людству у 1609 році літературну загадку – цикл “Сонети”, який навіть через багато років викликає багато питань: кому були присвячені сонети, чи є сонети автобіографічними, написав їх Шекспір за один період, чи їх створення було розтягнуто на ряд років та інші.
Шекспір завжди був чуйний до запитів і інтересів свого часу. Коли написання сонетів стало модою, Шекспір також звернувся до цієї поетичної форми.
Написані у роки розквіту епохи Ренесансу, сонети Шекспіра звернули на себе увагу сучасних дослідників глибиною своїх переживань, філософською загостреністю думки та чудовою художньою формою.
Отже, сонети Шекспіра – це витвір глибоко ліричний. У них і картини природи, і дружні послання, і полеміка з іншими поетами, та гімни кохання і дружби, і визнання у гріховній пристрасті, які чергуються вибухами щирого каяття, - різноманітна гама почуттів та думок. Тісний зв’язок сонетів Шекспіра з його п’єсами є однією з їх стилістичних особливостей.
Щоб зрозуміти художню своєрідність сонетів В.Шекспіра необхідно проаналізувати переклади сонетів як вітчизняних так і зарубіжних дослідників, тому що з кожним новим перекладом ліричний витвір великого драматурга починає жити новим життям.
Тему курсової роботи вважаю актуальною. Тому що як і в радянські часи та і сьогодні дослідники багато уваги приділяють нерозкритим аспектам циклу “Сонети” В.Шекспіра. Серед багатьох літературознавців, які вивчали життя та творчість В.Шекспіра, є такі видатні дослідники: А.Анікст, М.Морозенко, И.Иванов, Н.Стороженко та інші.
А.Анікст вважав: “Сонети Шекспіра – це вінец англійської лірики в епоху Відродження” . Він дослцджував наступні головні аспекти його творчісті: кому присвячені сонети та хто їх головні герої. На думку А.Анікста, цикл “Сонети” поділяється на тему кохання, дружби та осмислення своєї жєиттевої позиції.
Метою даної курсової роботи є аналіз сонетів та виявлення досліджень художньої своєрідності сонетів В.Шекспіра за тематичними ознаками, визначеними літературозавцями.
Інші роботи з даної категорії: