Життя та творчість С.Довлатова (ID:698099)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ І СЕРГІЙ ДОВЛАТОВ І«РУСЬКИЙ» НЬЮ-ЙОРК
1.1 Руська Америка та руський Нью - Йорк
1.2 Третя хвиля еміграції: Сергій Довлатов
1.3. Дослідницький аналіз творчості еміграційного періоду
РОЗДІЛ ІІ АМЕРИКАНСЬКЕ ЖИТТЯ СЕРГІЯ ДОВЛАТОВА
2.1 Довлатов журналіст
2.2. Американські друзі так колеги
2.3 Пам’ять та літературна спадщина
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми Сергій Довлатов - одне із найвідоміших і самобутніх російських письменників другої половини ХХ століття. Літературна спадщина цього автора невелика за обсягом - вона представлена чотирма томами прози, що не заважає його творам залишатися в числі не тільки найбільш читаних, а й авторів, що неоднозначно сприймаються читацькою аудиторією.
Нерідко до цього письменника ставляться вельми поверхово і причина такого «несерйозного» підходу до його творчості, на думку А.М. Звєрєва, в репутації Довлатова як оповідача, що приваблює чим завгодно: відточеністю стилю, цікавістю фабули, винахідливим гумором, але тільки своєрідністю думок. Дотепність, витонченість, гумор зауважує у творах Довлатова кожен, але не кожен, а тільки вдумливий і тонко відчуває читач може побачити щось незрівнянно більше, ніж легкість стилю та анекдотичність.
Актуальність даної курсової роботи зумовлена тим, що останнім часом творча спадщина Довлатова, як одного з представників третьої хвилі еміграції, предмет пильної уваги з боку дослідників. Третя хвиля, яка ще недавно належала одночасно і до минулого, і до сьогодення, залишалася поза науковим розглядом. Однак останні, більш поглиблені дослідження дозволяють інакше поглянути на роботи багатьох авторів того часу, в тому числі і Сергія Довлатова, чия творчість і стала необхідним каталізатором для російських емігрантів того часу.
Об'єктом дослідження є емігрантська періодика радянської еміграції, Предметом дослідження – журналістська діяльність Сергія Довлатова.
Мета: дослідити особливості емігрантської періодики з прикладу Сергія Довлатова.
Завдання:
1. Розглянути основні періодичні видання «третьої хвилі» радянської еміграції у Європі та США.
2. Вивчити специфіку емігрантської періодики США.
3. Дослідити творчу діяльність Сергія Довлатова, як журналіста та редактора у газеті «Новий Американець»
4. Виявити особливості прози Сергія Довлатова.
Хронологічні рамки дослідження: з 1974 по 1991. Цей період дозволяє переглянути історію третьої хвилі еміграції, і навіть дати більш повну характеристику творчості Довлатова там.
Методи дослідження: Історико-типологічний, порівняльно-порівняльний та контекстуальний.
Інші роботи з даної категорії: