Микола Хвильовий: трагедія митця у тоталітарній державі (ID:876109)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ …………………………………………………………………………………….3
Розділ 1. Життєвий і творчий шлях М. Хвильового…………………………………..6
1.1. Становлення особистості і формування переконань…………………………..6
1.2. Літературно-мистецька діяльність М.Хвильового …………………………...13
Розділ 2. Микола Хвильовий – репрезентант національної свідомості покоління “розстріляного відродження” ………………………………………………………...29
2.1. Участь М.Хвильового в літературній дискусії 1925–1927 рр.: ………………..29
2.2. Вплив сталінського тоталітаризму на творчість і долю митця……………...…56
Розділ 3. Методика формування уявлень про українського письменника і організатора літературного життя М.Хвильового на уроках історії ……………….79
Висновки ………………………………………………………………………………84
Список використаних джерел ………………………………………………………..86
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Постать Миколи Григоровича Хвильового посідає надзвичайно важливе місце в українській літературі та громадському житті зокрема. За період свого короткого життя йому вдалось залишити вагомий внесок для української спадщини. Культурно-політична доба та тоталітарні умови, в яких проживав письменник великою мірою вплинули на творчість, яку він писав.
Аналізуючи ідеали у які так ревно вірив Микола Хвильовий були для цього періоду надто радикальними та сміливими. Велику частину свого життя він завжди намагався відвоювати становище України у великому культурному просторі всього світу. Проте, його спроби та зусилля були загальмовані, зупинені та критиковані, а в результаті його постять стала забороненою.
Зіставлення політичних та літературних обставин важливі у тому аспекті, що зобразити та зрозуміти до яких стилістичних пошуків ХХ століття належав Микола Григорович, а також яким він розвивався як особистість та письменник. Його твори є відображенням специфічних рис, які характерні для творчості письменника.
Об’єктом дослідження є життя та творчість Миколи Григоровича Хвильового.
Предметом дослідження є вплив тоталітарної держави на життя Миколи Хвильового.
Мета дослідження полягає у зображенні життєпису Миколи Хвильового із впливом чинників тоталітарної держави.
Згідно із поставленою метою роботи виділено такі завдання для дослідження:
1. описати життєпис і творчий шлях Миколи Хвильового;
2. аналіз становлення особистості та формування переконань письменника;
3. дослідження літературно-мистецької діяльності Миколи Хвильового;
4. проаналізувати феномен Миколи Хвильового як репрезанта національної свідомості покоління “розстріляного відродження”;
5. висвітлити участь Миколи Хвильового в літературній дискусії 1925 -1927 рр.;
6. визначити вплив сталінського тоталітаризму на творчість і долю митця;
7. створення методики формування уявлень про українського письменника та організатора літературного життя Миколи Хвильового на уроках історії.
Хронологічні рамки. 1893 — 1933 роки. Нижня межа пояснюється народженням Миколи Хвильового, а верхня межа пов’язана із самогубством письменника.
Територіальні межі охоплюють Українську Радянську Соціалістичну Республіку.
Наукова новизна. У даній науковій роботі здійснено дослідження впливу тоталітарної держави на життя і творчість Миколи Хвильового, проаналізовано літературно-мистецьку діяльність письменника. Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що сучасному українському літературознавстві та історії немає комплексного дослідження національної ідеї Хвильового та визначення індексу впливу тоталітаризму на його життя.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження загальнонаукові методи пізнання — аналіз і синтез. Дослідження грунтується на принципах об’єктивності та історизму. Для розв’язання поставлених завдань використано проблемно- та структурно-аналітичний, системно-структурний, описовий та порівняльно-історичний методи дослідження. Дослідження грунтується на системному підході, який полягає в комплексному дослідженні великих і складних систем дослідження, їх як єдиного цілого з узгодженим функціонуванням усіх елементів і частин.
Практичне значення одержаних результатів зумовлюється його актуальністю та науковою новизною. Згідно висновків дослідження можна розширити уявлення про вплив тоталітаризму на життя і творчість Миколи Хвильового. Це є однією із складових частин до глибшого вивчення історії української літератури та історії зокрема періоду 1920-1930-х років.
Структура роботи. Робота побудована за проблемно-хронологічним принципом та складається із вступу, трьох розділів, висновків та списку використаної літератури.
Інші роботи з даної категорії: