Зразок роботи
ВСТУП
Напрямок становлення ринкової економіки вимагає створення для України нової ринкової інфраструктури для забезпечення безперебійного функціонування економіки країни. Для інвестування у формування інфраструктури на національному рівні потрібне чітке уявлення про те, які інфраструктурні ланки мають мати право на існування в економічній системі на кожному етапі переходу до ринкової економіки. На це спрямований логістичний аналіз.
Основною метою аналізу логістики є виявлення «вузьких місць» операції та визначення шляхів їх ефективного використання для оптимальної роботи виробничої системи. Через слабку розробленість загальної концепції логістики прийнятними є категорії «логістичний резерв» і «логістичний потенціал». На сьогоднішній день не всі підприємства використовують інноваційні технології, тому їхня ситуація щодо національної економіки є сумною. Тому існує потреба в розробці методів, що дозволяють поліпшити їх стан і підвищити стійкість.
Одним із таких методів можна вважати активізацію логістичної діяльності підприємств, основною основою якої є логістичний потенціал. Важливою частиною логістичного потенціалу є логістичний менеджмент, який має певний вплив на розвиток підприємств. Усе вищезазначене дає змогу сформулювати стратегію розвитку підприємства. В умовах перехідної економіки важко переоцінити важливість інформації про рівень праці, вартість підприємницької діяльності, що є результатом цієї діяльності. Користувачами цієї інформації є власники та керівники підприємств, акціонери, кредитори та адміністративні установи.
Вирішення проблеми ефективного управління підприємствами, яке є головним чинником формування кінцевих результатів фінансової діяльності дев’яти підприємств, має базуватися на використанні логістичних методів та засобів, а процес комплексного розгляду має розміщуються на підприємствах. Складовою частиною завдання підвищення продуктивності кожного підприємства є проблема оптимізації логістичних витрат, яка є одним із найважливіших аспектів завдань ланцюга поставок. Дослідження, огляд та класифікація вартості ланцюга поставок продукції на підприємствах торгівлі є ключовим і надзвичайно актуальним питанням у процесі формування логістичного ланцюга. Врахування витрат в логістичних системах є одним з найважливіших і популярних питань. Формування логістики визначається насамперед прагненням скоротити часові та грошові витрати, пов'язані з переміщенням товарів, і сформувати ефективні логістичні ланцюги.
Однак через високу трудомісткість заходів, пов’язаних з її сукупним визначенням, та врахуванням здійснення логістичних витрат велика кількість облікових операцій і складових фінансових витрат є результатами логістичного процесу, які відображаються по-різному. як в бухгалтерському, так і в управлінському обліку. На їх розмір і склад впливає велика кількість факторів, які враховують різноманітність і різні характеристики існуючих логістичних систем. Значну кількість робіт присвячено проблемам управління корпоративними логістичними процесами в українському інформаційному просторі, які мають загальнотеоретичний та вузькоспецифічний характер.
Проблема управління та вдосконалення логістичних процесів знайшла відображення в багатьох публікаціях вітчизняних та зарубіжних дослідників. Серед них особливо відзначимо: Александрову Л.А., Афанасьєву Л.Л., Ревуцьку Т.В., Ситника М.Д., Тульчинського Л.І., Флорову А.Т. Серед зарубіжних вчених особливо важливими є праці Аарона Ю. А., Гобермана І. М., Саюна А. О. Вчені в галузі логістики в основному присвячені принципам управління логістичною діяльністю. Більшість науковців підкреслюють доцільність розгляду транспортно-перевантажувальної діяльності як фундаментальних складових логістики з метою прийняття обґрунтованих рішень в управлінні бізнесом.
Управління логістичною діяльністю часто є складним, оскільки в науці та практиці відсутній загальний підхід до управління логістикою, особливо транспортно-перевантажувальною діяльністю. Це спонукало до поглиблення та розвитку цих тем та пошуку шляхів удосконалення логістичної діяльності українських компаній.
Метою даної дипломної роботи є дослідження та вдосконалення організації логістичних процесів на підприємстві ТОВ «Нова Пошта».
Відповідно до конкретної цілі сформульовано наступні завдання:
- Розглянути теоретичний характер організації та управління логістичними процесами;
- Дослідити методи аналізу та оцінки логістичних процесів на підприємстві;
- Окреслити наукові методи ефективної організації логістичних процесів на підприємстві;
- Проаналізувати та оцінити ефективність організації та управління логістичними процесами на підприємстві;
- Проаналізувати зовнішні фактори, що впливають на організацію управління логістичною системою підприємства;
- Розробити систему заходів для покращення організації логістичних процесів на підприємстві;
- Оцінити ефективність впровадження запропонованих заходів.
Об’єктом дослідження є організаційний процес логістичної діяльності підприємства ТОВ «Нова Пошта».
Предметом дослідження є теоретичні, методологічні та практичні положення організації підприємницької логістичної діяльності.
Методи дослідження. Дипломна робота виконується із застосуванням загальних та спеціальних методів дослідження: функціонального аналізу витрат, методів економіко-фінансового аналізу, логістичні методи.
Практичне значення даної роботи полягає в розробці практичних рекомендацій щодо вдосконалення організації управління логістичним процесом на промислових підприємствах, а результати дослідження можуть бути використані ТОВ «Нова Пошта» для вдосконалення організації управління логістичним процесом. Структура дипломної роботи. Дипломна робота складається зі вступу, трьох розділів(теоретичний, аналітико-дослідницький та проектно-рекомендаційний), висновків, списку використаних джерел та додатків.