Зразок роботи
Сучасний стан транспортної галузі країни не повною мірою відповідає вимогам ефективної реалізації евроінтеграційного курсу України та інтеграції національної транспортної мережі в Транс’європейську транспортну мережу.
Важливим чинником для транспортної системи України є розвиток транспортно-логістичних технологій та об’єктів мультимодальних перевезень, які наразі мають низький рівень. Це знижує конкурентоспроможність та обмежує вихід української продукції на світовий ринок. Сьогодні витрати на перевезення становлять близько 40% загальної вартості продукції, що є високим показником.
Аналіз сучасного стану міжнародного ринку вантажних перевезень показав, що за останні роки лідером за обсягами вантажних перевезень, що обслуговують загальнонаціональний господарський комплекс, є автомобільний транспорт.
Протягом 2017-2020 рр. автотранспорт демонстрував постійне зростання від 147 млн. т. у 2015 році до 244 млн. т. у 2019 році.
ТОВ «ФТП» надає послуги усіх видів вантажоперевезень: морські, авіаційні та автомобільні. За кількістю замовлень на першому місці – послуги з автомобільних перевезень, які мають тенденцію до зростання, але більш пасивного порівнюючи із митно-брокерськими послугами.
Підприємство не має власного парку транспортних засобів та складу, що компенсується співпрацею з перевізниками та орендою складів у Польщі.
Серед режимів оформлення вантажу, за якими здійснює свою діяльність ТОВ «ФТП», більшу частку становить імпорт.
Географічний сегмент ТОВ «ФТП» налічує 18 країн, серед яких найвагомішими є Китай (25%), Німеччина (12%), та Польща (12%).
При здійсненні логістичної діяльності ТОВ «ФТП» має визначені процедури формування транспортних тарифів на перевезення вантажів, а також порядок складення календарного графіку перевезень та схеми функціонування логістичного терміналу підприємства.
Фінансовий результат підприємства характеризуються прибутками та збитками, слід зазначити, що сума доходів та витрат ТОВ «ФТП» протягом 2018-2020 рр. знаходяться на одному рівні, що призвело до зменшення чистого прибутку на кінець аналізованого періоду. Це обумовлено скороченням обсягів міжнародних вантажних перевезень на 35-45% через карантинні обмеження і спад промислового виробництва внаслідок пандемії COVID-19.
До факторів, що впливають на конкурентоспроможність слід виділити високий рівень конкуренції та недосконалість інфраструктури та інформаційного забезпечення підприємства.
Найбільш конкурентами ТОВ «ФТП», що здійснюють свою діяльністьна ринку транспортно-експедиторських послуг є: «Робен», «ДСВ», «Кюне нагель», «Filian» та «Твоя логістика».
Пропозиціями щодо підвищення конкурентоспроможності підприємства є створення власного автопарку, що дозволить знизити вартість перевезення, розробка інформаційного забезпечення та подальше впровадження системи дисконтування для постійних клієнтів через функціонал власного кабінету на сайті компанії.
Оптимальної логістична мережа міжнародних вантажних перевезень залежить від загальної ефективності логістичної системи підприємства. Для ТОВ «ФТП» важливою складовою надання транспортних послуг є якість та своєчасність, тому доцільним є використання LRP-системи (Logistics Requirements Planning System), що забезпечує інтегрований підхід до управління логістичною системою, прогнозування потреби у транспорті, визначення оптимальності логістичних ланцюгів, тощо.
При плануванні оптимальних маршрутів для міжнародних вантажних перевезень для ТОВ «ФТП» основним методом аналіз повної вартості доставки з урахуванням витрат часу та трудомісткості проведення робіт. Цей метод враховує варіанти для вибору оптимальних маршрутів і видів транспорту та загальну вартість міжнародної доставки вантажу різними видами транспорту з урахуванням оформлення документації та витрат на залучення партнерів-перевізників.
Організація процесу міжнародних вантажних перевезень має на меті врахувати порядок перевезень вантажів, умови і термін навантаження й розвантаження, розмір, порядок оплати й розрахунки провізних платежів, тощо. А також визначити взаємний вплив даних факторів на процес міжнародних вантажних перевезень
Система планування процесу міжнародних вантажних перевезень у ТОВ «ФТП» включає в себе підготовку інформації, постановку проблеми, визначення рішення і подальшу оцінку взаємозв’язків, моделювання перевезення та аналіз результатів виконаної роботи.
Отже, ТОВ «ФТП» має стійкі позиції на ринку міжнародних вантажних перевезень як з фінансової точки зору, так і з точки зору організації процесу надання транспортних послуг. Широкий спектр номенклатури послуг, відповідність умовам перевезень, здатність до планування виду транспорту, маршрутів та вартості та інші переваги забезпечують високий рівень попиту на транспортні послуги підприємства. Проте важливою частиною подальшого розвитку для ТОВ «ФТП» є створення потрібної інфраструктури для перевезення вантажу власними силами без залучення партнерів-перевізників та якісної системи інформаційного забезпечення.