Зразок роботи
РОЗДІЛ І. АСОРТИМЕНТНА ПОЛІТИКА РИНКУ МОНОПРЕПАРАТІВ З ГРУПИ АНТАГОНІСТІВ КАЛЬЦІЮ
Артеріальна гіпертензія (гіпертонія) – хронічне захворювання, що виражається стійким і тривалим підвищенням артеріального тиску, вище 140/90 мм рт.ст. Лікарі називають гіпертонічну хворобу епідемією XXI століття. У розвинених країнах нею страждає 50-60% людей похилого віку, і в половині випадків саме ускладнення артеріальної гіпертензії є причиною летального результату.
Незважаючи на те, що за кілька останніх десятиліть у медицині відбувся прорив в області лікування артеріальної гіпертензії, вона залишається одним із самих підступних і небезпечних захворювань. Це пов'язане з тим, що початкова стадія хвороби протікає безсимптомно, багато пацієнтів, що входять у групу підвищеного ризику, зневажають профілактикою, а іноді й лікуванням [6].
Причини розвитку артеріальної гіпертензії
У переважній більшості випадків причину підвищення артеріального тиску установити не вдається, у такій ситуації мова йде про есенціальну або первинну гіпертензію. Саме ця форма захворювання звичайно реєструється в людей похилого віку.
В 8-10% випадків артеріальна гіпертензія проявляється як симптом іншого захворювання або як побічний ефект від приймання деяких лікарських препаратів. У таких випадках говорять про вторинну гіпертензію. Найчастіше до неї приводять захворювання нирок, ендокринні патології, приймання стероїдів, кортизону й деяких жарознижуючих препаратів.
Існує безліч факторів ризику, які можуть сприяти стійкому підвищенню тиску в кров'яному руслі. Основними з них уважаються наступні:
• надлишкова вага;
• надмірне споживання повареної солі ......
Виходячи з отриманих результатів, видно, що переважну кількість препаратів даної групи складають препарати амлодипіну, меншу кількість – ніфедипіну, решта діючиш препаратів маю меншу кількість торгових назв. На мою думку, це пов’язано з новизною діючих речовин та недостатньою дослідженістю, патентним захистом, тощо.
Таблиця 3. Розподіл препаратів іноземного виробництва залежно від країни-виробника
Країна-виробник Кількість препаратів
Абсолютна Відносна
Індія 10 16,6 %
Італія 2 3,34 %
Німеччина 5 8,34 %
Румунія 2 3,34 %
США 4 6,67 %
Чеська Республіка 9 15 %
Польща 1 1,67 %
Кіпр 1 1,67 %
Греція 1 1,67 %
Хорватія 3 5 %
Туреччина 2 3,34 %
Швейцарія 2 3,34 %
Словенія 8 13,34 %
Боснія і Герцоговина 3 5 %
Угорщина 5 8,34 %
Йорданія 1 1,67 %
Ізраїль 1 1,67 %