Припинення медичної практики в Україні (ID:1127213)
Зміст
Зміст
Вступ ……………………………………………………………………………..3
Припинення медичної практики в Україні …………………………………….5
Висновок ………………………………………………………………..………13
Список використаних джерел ……………………………………….………..14
Зразок роботи
Вступ
Міністерство охорони здоров’я України та Держкомітет України з питань регуляторної політики та підприємництва за результатами трьох погоджувальних нарад вирішили скасувати ліцензування 165 видів робіт (медичних спеціальностей) у сфері медицини. Наради відбулися на виконання доручення прем’єр-міністра України Миколи Азарова від 22.07.2010 №43656/2/1-10 щодо скорочення переліку видів робіт (послуг).
На сьогодні МОЗ України опрацьовується новий проект наказу «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, переробки донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів, проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (крім робіт на об’єктах ветеринарного контролю)» з урахуванням рішень погоджувальних нарад за участю представників МОЗ і Держкомпідприємництва. Про це повідомив «МС» директор Департаментууправління та контролю якості медичних послуг МОЗ Ігор Шпак. За його словами, при реєстрації зазначеного проекту наказу у Міністерстві юстиції України в ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики буде зазначатися лише вид господарської діяльності – медична практика.
Згідно з новими ліцензійними вимогами фізична особа зможе здійснювати медичну практику за виключенням переліку спеціальностей, визначених МОЗ як такі, що несуть великі ризики для життя та здоров’я громадян (оперативні втручання, переливання крові тощо). Лікар – фізична особа-підприємець матиме право наймати на роботу не більше двох працівників за умови офіційного працевлаштування та оформлення на роботу з зарплатнею не менше середньої по галузі. Якщо ж підприємець винайматиме більше 2 осіб, то він буде зобов’язаний створити заклад охорони здоров’я, тобто стати юридичною особою-підприємцем.
За останні роки кількість лікарів, які отримали право на провадження приватної медичної практики збільшилась з 5 до 15 тисяч. Це свідчить про те, що все більше лікарів виявляють бажання займатися бізнесом. «Головне завдання уряду – створити рівні умови для гравців ринку та жорстко контролювати якість надання медичних послуг», – зазначив І. Шпак.
Щоб посилити контроль за дотриманням медиками ліцензійних вимог, представники МОЗ і Держкомпідприємництва домовились про необхідність внести зміни до законодавства, які б дали змогу здійснювати контроль не лише міністерству, а й регіональним органам влади. «Хочу відразу підкреслити, що ліцензійні вимоги та порядок контролю за закладами охорони здоров’я буде посилено. З одного боку, ми полегшуємо лікарям входження в бізнес, з іншого – підсилюємо їхню відповідальність», – заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.
Крім того, планується внести зміни до Кримінального кодексу України та посилити відповідальність за здійснення медичної практики без ліцензії. «Ніколи власник клініки не порушуватиме ліцензійні умови та не вкладатиме гроші в бізнес, якщо за це передбачено не лише позбавлення ліцензії, а й кримінальна відповідальність», – зазначив М. Бродський.
У МОЗ і Держкомпідприємництва переконані, що скасування майже 100% ліцензованих робіт у галузі медицини, запровадження суворіших ліцензійних вимог, а також чіткого механізму перевірок і зрозумілого порядку контролю покращать ситуацію в галузі медицини.
Інші роботи з даної категорії: