Зміст
І.вступ
П.теоретична частина
11.1. Загальні принципи менеджменту
11.2. Економічні методи управління
11.3. Управління ефективностю
11.4. Основні направлення і задачі вдосконалення системи управління
11.5. Складові частини і основні функціональні процеси керуючих систем
Iii. Аналіз організації роботи миргородської
Центральної районної лікарні
III. 1. Структура Миргородської центральної районної лікарні
ІІІ.2. Аналіз показників стаціонарної допомоги населенню району
III. З. Загальна оцінка фінансового стану Миргородської центральної районної лікарні
Iv. Рекомендації по вдосконаленню організації роботи миргородської центральної районої лікарні
V. Висновки
Vi. Додатки
Vii. Список використаної літератури
Таким чином підводячи підсумки організації роботи Миргородської Центральної Районної лікарні, можна сказати, що вдосконалення організаційної роботи, надання необхідних коштів лікарні приведе до покращення роботи медичного персоналу, надання кращої медичної допомоги. Лікувально-профілактична робота була і залишається найважливішим розділом охорони здоров"я. Головним напрямком ії реформування є вдосконалення організації роботи і управління, перехід до сімейної медицини і перетворення можливих відділів в інші більш вигідні і перспективні, що піднімуть фаховий рівень знань медичних працівників.
В нашому Миргородському районі на базі Дібрівській амбулаторії відкрилася амбулаторія сімейної медицини, де лікар і середній медичний персонал пройшли перепідготовку. Направлені з 1.02.2001 року на перепідготовку лікарі терапевти зі спеціальності "Загальна практика - сімейна медицина" - яка дасть можливість впроваджувати соціальну ефективність медичної допомоги - рівень і доступність та якість для різних прошарків населення.
Лікарі лікувально-профілактичних закладів Миргородського району проводять найефективнішний шлях збереження здоров"я населення - профілактичний принцип. Медичні огляди впроваджені в районі, виїздні бригади лікарів дали можливість охватити до 90 - 92% населення району, а це зменшення занедбалих форм раку, туберкульозу, гіпертонічної хвороби та інших на 11%, зниження загальної та первинної захворюваності на1,3%.
Впровадження первинної медико-соціальної допомоги підліткам у дитячий полікліниці - дасть можливість оздоровлювати підлітків, посилити відповідальність лікарів педіатрів за здоров"я дітей.
Впровадження нових форм лікування, таких як. Денні стаціонари при полікліниці, стаціонари на дому дали можливість пролікувати більш як 917 чоловік.
Виконання таких програм, як "Фізичне виховання - здоров"я нації", "Цільової програми боротьби з туберкульозом", "Профілактика хвороб, що передаються статевим шляхом", "Профілактика наркоманії та СНІДу", "Комплексна програма профілактики захворювань -формування здорового способу життя" та інші, дали можливість знизити захворюваність з тимчасовою втратою працездатності на 100 працюючих на 2,9 і в днях на 29,5; також знизилась захворюваність з
тимчасовою непрацездатності в зв"язку з доглядом на 100 працюючих на 0,9.
Важливо відмітити, що на фінансування лікувальних закладів взагалому витрачається лише 65 - 70% бюджетних асигнувань охорони здоров"я. Сума яка потрібна для лікування в амбулаторно-полікліничних умовах в 4 - 10 раз нижча ніж в стаціонарі. В зв"язку з цим особливо важливу роль відіграє раціональне використання ліжкового фонду, введення в практику денного перебування хворого в стаціонарі, відкриття денних стаціонарів в полікліниці і стаціонарів на дому.
При аналізі фахового рівня медичних працівників Миргородської Центральної районної лікарні простежується зниження проценту атестації лікарів.
Причиною цього є:
- Немає можливості виписки науково-практичної літератури;
- Немає можливості бути присутніми на виїзних семінарах.
- Недостатньо особистих коштів для відвідування предатестаційних курсів, що є необхідною умовою підтвердження та підвищення кваліфікаційної категорії.
Тому такі пропозиції по вдосконаленню організації роботи Миргородської ЦРЛ дозволять підвищити ефективність ії роботи за рахунок фактів перетворення відділу кадрів у відділ управлінням персоналом, бібліотеку - у інформаційний центр, введення денних стаціонарів і стаціонарів на дому дасть змогу лікарні покращити лікувальну роботу, надати додаткові кошти для фінансування лікарні і підвищити фаховий рівень медичних працівників.
В загальному лікарня знаходиться в задовільному стані (за 2000 р. КДР складає 0,9 що вказує на задовільний рівень якості і ефективності надання медичної допомоги населенню района), тому що недостатньо фінансується, зношене та застаріле обладнання, але існують шляхи допомоги зі сторони спонсорства організацій та благодійних фондів.