Штучне переривання вагітності (аборт): підстави та умови правомірності. Етичні проблеми аборту. (ID:293900)
Зміст
ЗМІСТ
1. Вступ.
2. Визначення поняття «штучне переривання вагітності (аборт)».
3. Правові підстави проведення операції зі штучного переривання вагітності:
1) в період І триместру (до 12 тижнів);
2) у період ІІ триместру (від 12 до 22 тижнів);
3) у пацієнток віком до 14 років та у недієздатних осіб.
4. Правова відповідальність за незаконне проведення аборту.
5. Дотримання лікарської таємниці та етики.
6. Висновки.
7. Список використаних джерел.
Зразок роботи
ВСТУП
Людське життя – безцінне, про що зазначено у ст. 3 Конституції України: «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Незважаючи на це, проблема штучного переривання вагітності, як і раніше, залишається актуальною в Україні.
На сьогодні застосування практики штучного переривання вагітності у нашій державі має невиправдано високий рівень. Цьому, зокрема, сприяє політика системи охорони здоров’я, спрямована на спрощення процедури прийняття рішення щодо аборту без акценту на його морально-етичний аспект.
Практика штучного переривання вагітності є нагальною проблемою в умовах демографічної кризи в Україні. Так, за прогнозами демографічного розвитку України, розробленими фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень НАН, до 2050 року чисельність населення України може скоротитися з 45,8 млн до 36 млн осіб.
Слід зазначити про негативні наслідки аборту для жінок: порушення психічного здоров’я, безпліддя, хвороби статевих органів тощо. Ускладнення, що виникають у результаті штучного переривання вагітності, призводять до смертності серед жінок в 1-му із 10-ти випадків.
Недостатність інформаційно-просвітницької політики, консультування молоді, поширення профілактичних програм і заходів, а також матеріальної підтримки молодих сімей призводить до загострення проблеми штучного переривання вагітності. Серед інших чинників – ранній початок статевого життя у підлітків, пропаганда сексуальної вседозволеності, поширення порнографії, недостатня поінформованість молоді щодо засобів контрацепції тощо.
Таким чином, вважаємо, що порушене нами питання потребує глибокого розгляду та вживання невідкладних заходів щодо поліпшення ситуації, пов’язаної зі збільшенням рівня інформованості населення та формуванням громадської свідомості про цінність людського життя. У цьому напрямку слід активізувати роботу органів державної влади, громадських та релігійних організацій.
Інші роботи з даної категорії: