Зразок роботи
ВСТУП
В сучасних умовах зростає необхідність впровадження в життя системи мотиваційного забезпечення соціально-економічних процесів, суть яких полягає в науковій розробці проблем, пов'язаних з пошуком ефективних моделей функціонування мотиваційної системи.
В економічній літературі, як правило, знаходить відображення дослідження мотиваційних механізмів лише стосовно деяких видів економічної діяльності. Цілісне розуміння мотивації як складного соціально-економічного феномену, що визначає характер економічної діяльності та соціально-трудових відносин, вплив зовнішніх факторів, як чинників, які визначають ефективну трудову, підприємницьку та менеджерську діяльність, взаємодію та взаємовплив структур поведінки соціальних та економічних суб'єктів, є недостатньо дослідженими проблемами, які не стали поки що предметом ретельних наукових розробок.
Системний підхід до вирішення комплексу питань мотиваційного спрямування викликає необхідність формування концепції мотиваційного забезпечення реформування економічної діяльності та соціально-трудових відносин, яка створює теоретичне підґрунтя та визначає практичні кроки щодо перетворення розрізненої сукупності спонукальних заходів в системно упорядковане мотиваційне середовище. Саме тому вивчення питань мотивації працівників є дуже важливою темою дослідження, яка заслуговує бути предметом розгляду дипломної роботи.
Актуальність роботи обумовлена також тим, що, незважаючи на існування досліджень відомих зарубіжних та вітчизняних вчених, серед яких слід зазначити М. Армстронга, О. Єгоршина, Н. Гавкалову, Дж. Лафту, М. Нагорську, А. Чухно, Беседіна В.Н., Волгіна Н.А., Карташова С.А., Коваленко Н.Я., Крушельницьку О.В., Левченко О.М., Нікіфорова А.А., Савченко В.А. та ін., питання, пов’язані з підвищенням соціально-економічної ефективності мотивації персоналу з теоретичної і практичної точок зору є відкритими для подальших розробок.
Метою дипломного дослідження є узагальнення теоретичних і методологічних положень, пов’язаних з підвищенням ефективності управління людськими ресурсами підприємства на основі дієвої мотивації, аналіз сучасного стану управління персоналом в компанії, основних проблем мотивації та розробка пропозицій щодо удосконалення управління мотиваційною системою.
Відповідно до поставленої мети дослідження можна виділити наступні завдання:
1. розглянути сутність мотивації працівників, її місце в системі управління персоналом;
2. розглянути основні принципи та методи ефективного стимулювання праці;
3. надати організаційно-економічну характеристику та проаналізувати основні показники діяльності Компанії Фараон ЛТД за 2012-2014 рр.;
4. дослідити сучасний стан мотивації персоналу Компанії Фараон ЛТД;
5. визначити напрями удосконалення системи мотивації праці персоналу підприємства та розрахувати економічний ефект від запропонованих заходів.
Об'єктом дослідження є процеси забезпечення ефективності системи мотивації праці персоналу в Компанії Фараон ЛТД.
Предметом дослідження виступають теоретичні, методичні й практичні аспекти формування системи мотивації праці персоналу компанії.
Інформаційну базу досліджень становлять чинні законодавчі й нормативні документи; офіційні статистичні матеріали; дані обліку і звітності Компанії Фараон ЛТ; матеріали науково-практичних конференцій, наукових статей, монографій, підручників.