Зразок роботи
ВСТУП
Підвищення темпу життя людей, збільшення кількості стресових ситуацій, прискорення розвитку науки й техніки тільки підсилює навантаження на людину. Збільшення конкуренції, надвиробництво й багато інших факторів змушують бізнес ставати все більш агресивним, гнучким та інноваційним. Все більший акцент зміщається при цьому від матеріальних і технологічних активів компаній до врахування людського фактора.
Сьогодні є колосальна кількість способів впливу на мотивацію конкретної людини, причому діапазон їх постійно зростає. При розгляді техніки утворення груп людей (команд) і результатів їх використання, можна помітити значне підвищення продуктивності праці і лояльності співробітників до компанії при незмінному мотиваційному портфелі. При цьому рекомендується розглянути робочі групи, як каталізатор не тільки розвитку, а й мотивації в компанії. Даний підхід дозволить створити підрозділ з високою ефективністю співробітників, що ввійдуть до нього. Вивчення даного підходу на практиці застосовувалося на організації з авторитарною моделлю організаційної поведінки. Універсальність застосування інструментарію дозволяє із упевненістю стверджувати, що використання подібного підходу дозволить домогтись аналогічних результатів у компаніях з іншими моделями організаційної поведінки.
Питання трудового стимулювання й мотивації знайшли відображення у численних дослідженнях закордонних вчених, серед яких можна виділити теорію ієрархії потреб А.Маслоу, двофакторну теорію Ф. Герцберга, теорію "Х" і теорію "Y" Д. Мак-Грегора, теорію "Z" В.Оучі та ін. Мотиваційні теорії вказують людям, що займаються управлінням персоналом, у якому напрямку здійснювати мотиваційну політику, але не дають однозначних визначень щодо необхідної послідовності дії.
Насьогодні проблема мотивації залишається самою актуальною та однією з самих невирішених з практичного боку.
Мета даного дипломного проекту - вивчити сучасні підходи до мотивації персоналу, збільшити прибуток від реалізації за рахунок удосконалення системи мотивації праці.
Завдання дипломного проекту полягають у наступному:
1. Розглянути основні теорії мотивації трудової діяльності.
2. Визначити роль мотивації і стимулювання праці в управлінні персоналом досліджуваної організації.
3. Вивчити підходи до формування стійкої зацікавленості працівників у високому рівні результативності.
4. Провести аналіз системи мотивації й стимулювання персоналу ТОВ «УАПРОМ».
5. Розробити рекомендації з удосконалювання й розвитку системи мотивації і стимулювання персоналу ТОВ «УАПРОМ», підвищенню мотиваційної активності працівників підприємства.
6. Розглянути охорону праці та безпеку життєдіяльності співробітників ТОВ «УАПРОМ».
Об'єкт дослідження - персонал ТОВ «УАПРОМ».
Предмет дослідження: мотивація і стимулювання персоналу компанії.
Методи дослідження: аналіз документів, аналіз нормативних актів, спостереження, опитування.
Гіпотеза дослідження: існуюча на підприємстві система моти-вации й стимулювання персоналу недостатньо ефективна.
Структура дипломної роботи: Виходячи з поставленої мети і завдань дослідження, дипломна робота складається із вступу, чотирьох розділів та висновків.
У вступі обґрунтовується актуальність проблеми, визначаються мета та завдання дослідження.
У першому розділі «Мотивація як функція адміністративного менеджменту» розглядаються теоретичні питання мотивації і стимулювання праці співробітників.
У другому розділі «Аналіз технологій підбору системи мотивації на прикладі компанії ТОВ «УАПРОМ»» дається загальна характеристика фінансово-господарської діяльності ТОВ «УАПРОМ», проводиться аналіз ефективності оплати праці, як фактора матеріальної зацікавленої працівників, розглядається взаємозв'язок оплати праці і продуктивності праці, діючої системи мотивації праці в організації.
У третьому розділі «Методи вдосконалення мотиваційної схеми» визначено характерні ознаки формування цікавої та високоякісної трудової активності персоналу ТОВ «УАПРОМ», визначено їх роль у підвищенні мотиваційної активності працівників та шляхи вдосконалення мотиваційної активності. Запропоновано запустити ще один пілотний проект соціальної активності компанії у житті працівників, розробити проект «Якісний менеджер».
У четвертому розділі «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» розглядаються умови праці в компанії ТОВ «УАПРОМ», визначено основні параметри, що потребують покращень, що теж відповідним чином підвищить продуктивність працівників.
У висновку підводять підсумки виконаної роботи.
При виконанні дипломної роботи використалися законодавчі до-кументы, монографії російських і закордонних авторів, підручники, навчальні посібники, а також бухгалтерська звітність та внутрішні інструкції та адміністративні документи ТОВ «УАПРОМ».